הנתונים נחשפים

למרות נהירת כוכבי הענק: מסי מנצח את סעודיה - ובגדול

למרות נהירת כוכבי הענק: מסי מנצח את סעודיה - ובגדול
עלייה של 77.12% בהתעניינות קהל אוהדי הספורט בליגה האמריקנית מאז הגעת הפרעוש לעומת 14.8% בליגה הסעודית • גם בהיקף השיח באתרי החדשות והרשתות החברתיות, ה-MLS עם מספר האזכורים הגבוה ביותר • המספרים נחשפים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מסי כובש באינטר מיאמי
צילום: רויטרס

למרות נהירת כוכבי הענק לליגה הסעודית - ליגת ה-MLS האמריקנית זוכה להתעניינות ענק בקרב אוהדי הספורט בישראל לעומת הליגה הסעודית. בבדיקה נוספת, גם אתרי החדשות וגם ברשתות החברתיות, הליגה האמריקנית זוכה לפופולריות גדולה מאז הגעת ליונל מסי וחתימתו באינטר מיאמי. 

בבדיקה של כאן חדשות שנערכה לפני כשבועיים, על פי נתוני אפליקציית תוצאות הספורט והדאטה 365scores, בשלושת החודשים האחרונים, זינקה ההתעניינות של קהל אוהדי הספורט בליגת ה-MLS האמריקנית ב-77.12% והליגה כיום מונה כ-2.3 מיליון אוהדים העוקבים אחריה. כמו כן, ההתעניינות סביב הליגה הסעודית במגמת עלייה של 14.8% בשלושה החודשים האחרונים (אחרי קפיצה של כ-277% עם הצטרפותו של רונאלדו בעונה שעברה) ואמורה להגביר את קצב המתעניינים ככל שפתיחת העונה תתקרב וכוכבים נוספים יצטרפו לליגה. המעקב אחר הליגה המרוקאית עלה בכ-15%.

בגזרת השחקנים, מספר שבועות עברו מאז חתם הכדורגלן הארגנטינאי ליאו מסי בקבוצת אינטר מיאמי מליגת ה-MLS וכמות האוהדים העוקבים אחר השחקן צמחה ב-12.5% בחודש אוגוסט. גם ההתעניינות סביב בלם נבחרת סנגל קאלידו קוליבאלי שעזב את אירופה ועבר לקבוצת אל-הילאל זינקה בחודש אוגוסט בכ-45%. הקשר הצרפתי אנגולו קאנטה שעבר גם הוא לקבוצת אל-איתיחד, הגדיל את ההתעניינות סביבו בכ-30%.

חורן סריבקיאן, עורך תוכן ב-365scores: ״שיטת 'חבר מביא חבר' בהחלט עבדה שעות נוספות בשתי הליגות המדוברות כאשר ג'ורדי אלבה וסרחיו בוסקטס עשו את המעבר לא רק ל-MLS אלא ספציפית לקבוצתו של לאו מסי. הנהירה לליגה הסעודית החלה אחרי המעבר של יריבו המושבע של מסי, כריסטיאנו רונאלדו, למזרח התיכון וכאן גם הכסף הגדול נתן את הטון והביא איתו לא רק כוכבים מזדקנים אלא גם שחקנים בשיא הקריירה כמו רובן נבש וסרגיי מילינקוביץ'-סאביץ' שישתפו פעולה באל-הילאל. מבחינת האפליקציה והעלייה המטאורית של מעקב ספציפי אחרי ספורטאים שנהרו לאותן ליגות, מדובר כמובן בניצול מקסימלי של רמת מעקב מותאמת שהאפליקציה מציעה. לעקוב אחרי השחקן הרצוי בלבד, מבלי להיקלע למעקב מיותר (לדעת אותו משתמש ספציפי) אחרי קבוצות וליגות שכמכלול אולי לא באמת מעניינות אותו".

בבדיקה נוספת של כאן חדשות, שנוגעת לאזכורים ברשתות החברתיות ובאתרי החדשות והספורט, על פי נתוני חברת סקופר המתמחה בניטור וניתוח שיח גולשים ברשתות החברתיות, בשנתיים האחרונות נירשמו תנודות בהיקף האזכורים באתרי החדשות והרשתות החברתיות בישראל של ליגת הכדורגל האמריקאית, הסינית והסעודית. כאשר במרבית מהזמן ליגת הכדורגל האמריקאית ה- MLS רשמה את מספר האזכורים הגבוהה ביותר והיוותה כ-48% מסך האזכורים של אותן הליגות במסגרת השנתיים האחרונות. בעוד שהליגה הסינית רשמה את מספר האיזכורים הנמוך ביותר שהיווה נתח של כ- 18% בלבד מסך האזכורים הכולל של אותן הקבוצות.

ליגת ה- MLS האמריקאית שהובילה במספר האזכורים רשמה במהלך השנתיים האחרונות כמה נקודות שיא בשיח אודותיה. המשמעותית ביותר נרשמה בין התאריכים ה-7-8 ליוני 2023 זאת לאחר שמסי הודיע באופן רשמי כי בשנה הבאה ישחק בקבוצת אינטר מיאמי מה שהביא לעלייה של מעל ל-700% בהשוואה לשבוע הקודם. נקודות שיא נוספת נרשמה באותה השנה ב-17 ליולי זאת לאחר הופעות הבכורה של מסי בקבוצה והגול שלו בדקה ה-94. באופן כללי מאז כניסתו של מסי לליגה בפרספקטיבה של שנה ניתן לזהות עלייה של יותר מ-50% במספר האזכורים בממוצע לחודש.

בהתייחס לליגת ה-MBS הסעודית שרשמה את מספר האזכורים השני הגבוה ביותר. שיא השיח המשמעותי ביותר נרשם ב-31 לדצמבר 2022 לאחר שפורסם כי רונלדו חתם בקבוצת אל נאסר הסעודית כאשר לאחר מכן נרשם שיא נוסף כמה ימים לאחר מכן ב-3 לינואר 2023 כאשר הגיע לערב הסעודית והוצג במועדון. מדובר על עלייה של מעל ל-350% במספר האזכורים בהשוואה לשבוע הקודם, כאשר גם אז בלט שיח ברשתות החברתיות ובאתרי החדשות והספורט השונים. מעניין לראות שנכון לרגע זה רונאלדו עורר יותר עניין ברשת ורשם כ-258% יותר אזכורים מבנזמה ו-644% יותר מניימאר שהצטרף לפני כמה שבועות. 

 

 

 

הפופולריים