2024-1926

שידר עשרות אירועים היסטוריים: הלך לעולמו עיתונאי הספורט נסים קיוויתי

הלך לעולמו עיתונאי הספורט המיתולוגי נסים קיוויתי
השדרן המיתולוגי זכור במיוחד משידור השער של אלי אוחנה מול אוסטרליה במוקדמות מונדיאל 1990
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נסים קיוויתי
צילום: חיים צח לע"מ

עיתונאי ושדר הספורט נסים קיוויתי הלך לעולמו היום (ראשון) בגיל 97. קיוויתי, שידר בערוץ הראשון אינספור אירועים הסטוריים. סיקר את אולימפיאדת מינכן 1972 וטבח הספורטאים ושידר גם מארבע האולימפיאדות שאחרי. הוא היה שדר אתלטיקה ושחיה מחונן וגם שידר טניס וכדורגל - זכור במיוחד תיאור שער הסלאלום האלמותי של אלי אוחנה מול אוסטרליה במוקדמות מונדיאל 1990.

> עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

מגיש כאן חדשות ועמיתו של קיוויתי, אורי לוי, נזכר בו בשיחה בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "איש צנוע של רגעים היסטוריים, היינו חבורת פרחחים בחדר המיתולוגי ברוממה ואלכס גלעדי אמר לנו שהוא מגיע. הגיע מן חצי לורד כזה, בריטי".

האזינו לריאיון עם אורי לוי ברשת ב

 

קיוויתי שידר בערוץ הראשון מהמונדיאלים ב-1986 ו-1990 והגיש בתוכניות "מבט ספורט" ו"משחק השבת". הוא נחשב לאיש אשכולות, שאת הקריירה העיתונאית שלו החל ב-bbc בעת שהתגורר בלונדון. הוא אף נשלח מטעם ה-bbc לסקר את אולימפיאדת הלסינקי 1952. בהמשך הפך לכתב הטלוויזיה הישראלית בלונדון והיה גם כתב ידיעות אחרונות בוושינגטון.

יורם ארבל, ששידר לצדו במשך עשורים, נפרד בשיחה עם כאן חדשות: "אנחנו נפרדים מאחד מאנשי דור הנפילים של השידור הישראלי. נסים היה קודם כל חבר טוב אבל מקצוען אמיתי. כל אחד שעבד איתו באולימפיאדות או בכל שידור אחר, ראה כמה הוא השקיע בלימוד והתכונן לכל שידור. הוא היה באמת איש צנוע ועניו ושדר גדול. אחד המשפטים הזכורים שלו בסוף שידור אירועי ספורט גדולים: 'זוהי שמחת המנצחים וזוהי תוגת המפסידים. אז כולנו מלאי תוגה היום. נסים, בשידורים של מעלה אני מבטיח לך שתשדר גם אתלטיקה קלה וגם שחיה'".

שר התרבות והספורט מיקי זוהר ספד לקיוויתי: "הצטערתי לשמוע על לכתו של נסים. אחד מהקולות הזכורים והמשפיעים שידע הספורט הישראלי. שדר, עיתונאי וידען בכל רמ"ח איבריו, שניחן בחוש הומור מפותח וחן בלתי נשכח. הקריירה המרשימה שלו נצרבה בצביון הספורט הישראלי ותלווה אותנו לעד. יהי זכרו ברוך".

הפופולריים