יורוכאן

הכוכבת של יורו 2024: התלבושת הוורודה של גרמניה

הכוכבת של יורו 2024: התלבושת הוורודה של גרמניה
לפני המעבר של הנבחרת הגרמנית לנייקי ב-2027, באדידס דיווחו כי התלבושת הגרמנית, שזכתה ללעג שהוצגה, היא "תלבושת החוץ הנמכרת בהיסטוריה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
החולצה הוורודה של גרמניה
החולצה הוורודה של גרמניה צילום: AP

תלבושת החוץ הוורודה-סגולה של גרמניה זכתה אמנם ללעג בעת חשיפתה, אך הפכה לכוכבת עם פתיחתו של יורו 2024, שם היא הוסיפה צבע ליציעים במגרשי המארחת. באדידס דיווחו כי מדובר "בחולצת החוץ הנמכרת ביותר".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

החולצה הצעקנית נמכרה "כמעט באותה מידה" כמו תלבושת הבית הלבנה המסורתית של גרמניה, אמר דובר אדידס סטפן פורשה לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP. "בנסיבות רגילות, ארבע מכל חמש חולצות שנמכרו יהיו התלבושת הביתית, אבל השינוי הוורוד זכה להצלחה יוצאת דופן", אמר פורשה.

הביקוש העצום הפך אותה ל"תלבושת החוץ הנמכרת ביותר בהיסטוריה" של גרמניה, לפני חולצות ירוקות או שחורות אייקוניות קודמות. למרות הספקנות הראשונית לגבי ההחלטה הנועזת של חולצת החוץ - וכמה פרשנויות הומופוביות או סקסיסטיות לגבי בחירת הצבעים - התלבושת כבשה את ליבם של האוהדים.

החולצה אזלה מהמלאי באתר האינטרנט של אדידס ביום שני בבוקר, ואספקה ​​חדשה עלתה לרשת היום בבוקר. רוב החנויות של אדידס בגרמניה היו עם מעט מאוד חולצות במידות קטנות מאוד או דגמי ילדים. הפופולריות של החולצה הפכה אותה למצרך לוהט.

ליאו, בן 17, אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית כששהה בחנות אדידס בפרנקפורט ביום שישי, כי הוא ייקח את ארבע החולצות הוורודות שרכש כדי "למכור מחדש ב-eBay" בתשלום. "הן הכי קשות להשגה, אז שם אני יכול להשיג את הרווחים הגדולים ביותר", אמר. המכירות של התלבושת הוורודה עשויה להמשיך לעלות אם גרמניה תתקדם בטורניר. החבורה של ג'וליאן נגלסמן סיימה במקום הראשון בשלב הבתים ביום ראשון עם תיקו 1-1 מול שוויץ.

במונדיאל 2014, אדידס מכרה כשלושה מיליון חולצות מגרמניה, כשבערך חצי מיליון חולצות נמכרו בימים שלאחר הניצחון האחרון של גרמניה על ארגנטינה. עם זאת, התלבושת הוורודה נחשבת לאחת מהתלבושות האחרונות שאדידס מייצרת לקבוצה הביתית שלה לאחר עשרות שנים שבמהלכן שלושת הפסים של חברת בגדי הספורט היו מרכיב חשוב בתלבושות הגרמניות. היריבה האמריקנית נייקי השיגה את החוזה ותלביש את נבחרת גרמניה החל מ-2027.

הפופולריים