האם הפעם זה יחזור הביתה? אנגליה על סף שבירת הקללה

האם הפעם זה יחזור הביתה? אנגליה על סף שבירת הקללה
הניצחון הדרמטי על הולנד בחצי הגמר מעמיד את "שלושת האריות" במרחק 90 דקות מזכייה בטורניר הגדול הראשון מאז 1966. האם סאות'גייט יעשה היסטוריה?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ווטקינס מכניע את הולנד
ווטקינס מכניע את הולנד צילום: רויטרס

אחרי 58 שנים של אכזבות וכמעט, אנגליה ניצבת על סף ההיסטוריה. הניצחון הדרמטי 1-2 על הולנד בחצי גמר יורו 2024 מעמיד את "שלושת האריות" במרחק 90 דקות מזכייה בטורניר הגדול הראשון מאז 1966. השאלה המרחפת באוויר היא - האם הפעם הם יצליחו לשבור את הקללה ולהביא את הגביע הביתה?

המהפך הטקטי של סאות'גייט

המפתח לניצחון על הולנד היה בהחלטות הטקטיות של המאמן גארת' סאות'גייט. למרות שנקלע לפיגור מוקדם, סאות'גייט לא נכנע ללחץ. הוא המשיך לדבוק בתכנית המשחק, תוך ביצוע התאמות עדינות שהובילו לשליטה הולכת וגוברת של אנגליה במשחק. "אני גאה בשחקנים," אמר סאות'גייט לאחר המשחק. "הם הראו אופי מדהים. זה לא היה קל אחרי שספגנו מוקדם, אבל התגובה הייתה נהדרת."

החילוף המנצח הגיע בדקה ה-81, כאשר סאות'גייט החליף את הקפטן הארי קיין באולי ווטקינס. מהלך נועז זה הוכיח את עצמו כאשר ווטקינס כבש את שער הניצחון שבע דקות לאחר כניסתו. "חיכיתי לרגע הזה במשך שבועות״, אמר ווטקינס בהתרגשות. "עבדתי קשה להגיע לאן שאני היום. אני אסיר תודה על ההזדמנות ותפסתי אותה בשתי ידיים."

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

למרות השער המוקדם שספגה, ההגנה האנגלית הצליחה להתאושש ולשמור על שער נקי למשך יתרת המשחק. ג'ון סטונס וקובי מיינו הצעיר היו מצוינים בלב ההגנה, ונטרלו את האיומים ההולנדיים. מיינו, בגיל 19 שנים ו-82 ימים, הפך לשחקן הצעיר ביותר ששיחק אי פעם בחצי גמר של טורניר גדול עבור אנגליה.

במקביל, הקו ההתקפי של אנגליה הציג יעילות מרשימה. מתוך תשע בעיטות לשער, ארבע הגיעו למסגרת, כאשר שתיים מהן מצאו את הרשת. הארי קיין אמנם כבש בפנדל, אך הוא כבש את שערו השישי בשלבי הנוק-אאוט של היורו, שיא חדש בתולדות הטורניר.

אנגליה הפכה לנבחרת הראשונה בתולדות היורו שמנצחת שלושה משחקי נוק-אאוט ברציפות לאחר פיגור וזוהי גם הפעם הראשונה שאנגליה מעפילה לגמר טורניר גדול על אדמה זרה, הישג היסטורי בפני עצמו.

בגמר מצפה לאנגליה אתגר קשה במיוחד מול נבחרת ספרד המרשימה. הספרדים הגיעו לגמר עם מאזן מושלם של שישה ניצחונות, כולל הכרעות מול גרמניה המארחת וצרפת בשלבי הנוק-אאוט. עם זאת, אנגליה מגיעה לגמר עם מומנטום חיובי ואמונה גוברת ביכולתה.

סאות'גייט יצטרך להכין תכנית משחק מדויקת כדי להתמודד עם המשחק הטכני והשליטה בכדור של ספרד. ייתכן שנראה גישה זהירה יותר מצד האנגלים, עם ניסיון לנצל מתפרצות מהירות. היכולת של אנגליה להתאושש ממצבי פיגור עשויה להיות נכס חשוב גם בגמר.

בצד ההולנדי, המאמן רונאלד קומאן הביע אכזבה מהולה בגאווה: "זה כואב, אבל אנחנו יכולים להיות גאים בנבחרת שלנו. היה לנו טורניר מצוין ונפלנו על הפרטים הקטנים".

הפופולריים