ציפי חוטובלי: "פיטורי השרה בבריטניה - פוליטיקה פנימית"

ציפי חוטובלי: "פיטורי השרה בבריטניה - פוליטיקה פנימית"
השגרירה בבריטניה ציפי חוטובלי בריאיון לכאן מורשת על האנטישמיות הגואה בבריטניה: "לונדון עוברת את אחד מגלי האנטישמיות הכי קשים, המלחמה תביא לגל עלייה משמעותי". בהמשך הגיבה על הנושאים הבוערים בבריטניה כעת: ההפגנות הפרו-פלסטיניות ופיטורי שרת הפנים של בריטניה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ציפי חוטובלי
צילום: פלאש 90

שגרירת ישראל בבריטניה ציפי חוטובלי אמרה הבוקר (שלישי) בריאיון לכאן מורשת כי היא צופה גל עלייה משמעותי בשל התקריות האנטישמיות הרבות וההפגנות הפרו-פלסטיניות בבריטניה, ששיאן היה בשבת האחרונה עם קריאות "ג'יהאד", "מוות לכל היהודים" ומפגינים שלבשו מדי חמאס.  

מפגינים עם סמלי חמאס השבת בלונדון, קרדיט: Twitter/@metpoliceuk
מפגינים עם סמלי חמאס השבת בלונדון, קרדיט: Twitter/@metpoliceuk

חוטובלי סיפרה לבני טיטלבוים על התמיכה חסרת התקדים שהנהגת בריטניה, ואף הציבור בבריטניה נותנים לישראל: "נערך סקר שבדק מה עמדת הבריטים בנוגע להפגנה בשבת ונמצא שרוב הבריטים לא רצו את ההפגנה האחרונה שנערכה ביום הזיכרון הבריטי ולא שמחים על קריאות הג'יהאד". בהמשך הוסיפה: "אנחנו נאבקים בגורם משותף. בריטניה היא ידידיה קרובה של ישראל ומעניקה סיוע צבאי לישראל". 

האזינו לריאיון המלא:

 

חוטובלי התייחסה גם לפיטורי סואלה ברוורמן שרת הפנים של בריטניה, לאחר שכינתה את ההפגנות הפרו-פלסטיניות "צעדות שנאה". לטענתה הפיטורים, בניגוד לפרשנות בישראל שתופסת זו כתמיכה בהפגנות, הם עקב הבחירות שייערכו בקרוב בבריטניה: "זו פוליטיקה פנימית של בריטניה, השר שמונה עכשיו הוא ידיד ישראל מובהק והביע תמיכה בלתי מסויגת בישראל".

שרת הפנים שהודחה, סואלה ברוורמן (צילום: רויטרס / Hannah McKay)
שרת הפנים שהודחה, סואלה ברוורמן (צילום: רויטרס / Hannah McKay)

בנושא האנטישמיות אמרה חוטובלי: "לונדון עוברת כרגע את אחד מגילויי האנטישמיות הכי קשים". היא מספרת שיש עלייה דרסטית בכמות התקריות האנטישמיות וחשש מאוד גדול של היהודים שהחלו להסתיר סממנים יהודים ברחובות. כשנשאלה האם יש שיח בקהילה היהודית על עלייה לישראל, השיבה: "ישנם דיבורים של יהודים על עלייה, אין לי ספק שהמלחמה הזאת תביא לגל עלייה משמעותי לישראל, יהודים מבינים שאין להם מקום אחר".

על נושא תלישת תמונות החטופים מסביב לעולם חוטובלי אומרת: "זה קיים בבריטניה אבל כמות ההצהרות החיוביות שהיו כאן עם משפחות החטופים שנאמו בכיכר טרפלגר שהייתה מלאה בדגלי ישראל, ולכן בסך הכל אני חושבת שנושא החטופים נמצא במודעות מאוד גבוהה בבריטניה".

הפופולריים