האזינו

עידו נתניהו: ״איש לא דרש מצ׳יימברליין להתפטר כי לא הבין את היטלר״

עידו נתניהו: "אוסלו - הטעות הגדולה ביותר" | האזינו
אחיו של רה״מ הגן על קבלת ההחלטות במלחמה: ״הטעות הגדולה במצב הנוכחי - אוסלו״
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ועידו נתניהו
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

אחיו של ראש הממשלה נתניהו, ד״ר עידו נתניהו, אומר הבוקר (שני) בריאיון לבני טיטלבוים בכאן מורשת כי ״איש לא דרש מצ׳יימברליין להתפטר בגלל שהוא לא הבין את היטלר נכון״, כשהוא מתייחס לדרישות מאחיו לקחת אחריות ולהתפטר בעקבות מתקפת הפתע של חמאס ב-7 באוקטובר.

האזינו לריאיון המלא:

נתניהו הוסיף כי אם יש למי שמבקר את אחיו טענות לגבי הניהול המערכה, אז יש להעלות אותן, ואז הן יהיו תקפות בשאלה האם עליו להתפטר. ״חצי שנה לאחר שפרצה המלחמה, לאחר שניהול המערכה לא היה נכון וראו שהוא לא היה מנהיג צבאי, אז באמת דרשו ואמרו - אתה לא יכול להמשיך להיות ראש ממשלה״, הוסיף בהתייחסו לבריטניה במלחמת העולם השנייה.

״טעינו לאורך כל הדרך״, אמר ד״ר נתניהו. ״הטעות הגדולה ביותר שקרתה לנו, אם אתה מתכוון למצב הנוכחי, זה כמובן הסכם אוסלו שהביא עלינו את ערפאת ואת אותם אנשים שרוצים להשמיד את מדינת ישראל״. נתניהו הוסיף כי ״חל פה שינוי. מה שקרה ב-7 באוקטובר שינה את דעתם של רבים. מקווה שזה גם יביא אותם להבין יותר את מהות הבעיה - חוסר הנכונות של הפלסטינים להכיר בקיום מדינת ישראל כמדינה יהודית״.

בהמשך התייחס נתניהו גם לחלק שלקח אחיו בהצבעה על תוכנית ההתנתקות. ויכוח ארוך שנים לגבי תמיכתו או אי תמיכתו של ראש הממשלה הנוכחי באותו מהלך מדיני: ״הוא התנגד להתנתקות. הוא התפטר מהממשלה ביום של ההצבעה על ההתנתקות. הוא שיחק משחק עם שרון. שרון הביא את ההבצעה של ההתנתקות וידע שביבי יצביע נגד ויתפטר״.

הפופולריים