האזינו

גוטליב: "נכבשנו בידי ארה"ב, ישראל לא יכולה לבד?"

גוטליב: "נכבשנו בידי ארה"ב, ישראל לא יכולה לבד?"
ח״כ טלי גוטליב מותחת ביקורת בריאיון בכאן מורשת על התנהלות הקבינט הביטחוני במלחמה, לדעתה צריך לכבוש את צפון הרצועה ולהקים שם בסיסי צה"ל: "בהנהגה חושבים שהמילה כיבוש היא מילה גסה". בנוסף היא מספרת שהיא התריעה ואמרה שחמאס לא מורתע בניגוד למה שאמ"ן וראש הממשלה טענו
טלי גוטליב
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חברת הכנסת טלי גוטליב אמרה היום (שלישי) בריאיון לדב אייכלר בכאן מורשת כי "נכבשנו בידי ארצות הברית״, תוך שהיא מותחת ביקורת על התלות הצבאית באמריקנים. ״היא מרדימה ומחלישה. אני מתביישת שיום אחרי תחילת המלחמה היינו צריכים פה נושאת מטוסים, מה השדר לעולם? שישראל לא יכולה לבד? אני לא מוכנה להשפלה שלי כאומה". 

האזינו לריאיון המלא:

גוטליב התייחסה בריאיון לדבריו של שר הביטחון גלנט בגבול הצפון שאמר ביום ראשון האחרון: "התוצאה היא פגיעה והריגה של למעלה מ-100 מחבלי חיזבאללה". גוטליב אמרה על כך: "לא ידעתי אם לצחוק או לבכות מה זה המספר הזה? המספר הזה לא מזיז לחיזבאללה. מה זה 100 מחבלים של חיזבאללה? זה לא מדבר אליהם וזה לא נוגע בהם, דברו איתי ב10,000 מחבלים של חיזבאללה, לא ב100 מחבלים של חיזבאללה״.  

גוטליב יוצאת נגד ההתנהלות של הקבינט, לדעתה תהליך קבלת ההחלטות במלחמה צריך להתנהל לפי החיילים והמפקדים בשטח: "הם צריכים לכתוב את הפקודה, אם הם היו כותבים, היינו במקום הרבה הרבה יותר טוב, הרבה יותר עוצמתי והרבה יותר חזק. חמאס יודע סומך על דבר אחד שהם תמיד יקבלו עוד מאותו דבר, אני חשבתי שממשלת ימין תהיה כזו שלא תחשוש להוציא את המילה כיבוש מהפה שלה. שטחתי חלק מצפון הרצועה להעמיד שם בסיסים שיראו אותנו שם, שלא בהפסקת אש אני אראה עזתים חוזרים לצפון הרצועה".

"אני ולימור (ח"כ לימור סון הר מלך) בוועדת חוץ וביטחון אמרנו והתרענו. היינו היחידות שיצאו נגד הקונספציה של חמאס מורתע", היא מוסיפה. "שמענו את הקונספציה הזאתי לאורך כל הדרך, מאמ"ן שב"כ, מראש המל״ל ומראש הממשלה, שאמר לנו ׳חמאס מורתע ולא כדאי לו׳ ואנחנו אמרנו, שזה פשוט טירוף הדעת לצפות בפרדיגמה כזאת הזויה. עד כדי כך שנאלצתי כבר לפרסם את דעותי ברשתות החברתיות כדי לזעוק את הזעקה הזאת״. 

״בשלישי לאוקטובר אני מפרסמת בטוויטר שאני מקבלת ממקור שיש אימון ארטילרי בעזה שנועד לפגוע במעוזים צבאיים, ובאותו יום הדרג הצבאי המליץ לדרג המדיני להמשיך לשלם לעזה, כל תשלום הפרוטקשן למחבלים כדי שזה יקנה שקט זו פרדיגמה הזויה, כי האויב לא רואה את זה כך".

הציוץ של גוטליב מתוך רשת X.

הפופולריים