ישראל בדרך לעסקת חילופי שבויים?

ישראל בדרך לעסקת חילופי שבויים?
בפעם הראשונה בתולדותיה מתמודדת ישראל עם מספר לא ידוע של חטופים, המוערך בעשרות רבות של חיילים ואזרחים, בהם קשישים, נשים וילדים, המוחזקים בעזה. איך מתמודדים בישראל עם התופעה המבעיתה - מי בקשר עם המשפחות והאם החלו לחשוב על עסקת חילופי שבויים?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
  הסכת - עוד יום 09.09.23 - עוטף עזה עסקת חילופי שבויים
צילום: .

יממה וחצי אחרי תחילת המלחמה, ביום ראשון ב-20:00, התכנסה מסיבת עיתונאים מאולתרת, בה ישבו עם עיניים טרוטות ודומעות קרובי משפחתם של חיילים ואזרחים, בהם קשישים, נשים וילדים - שככל הנראה נחטפו לעזה. כיצד ישראל מתמודדת עם התופעה והאם החלו לחשוב על עסקת חילופי שבויים?

האזינו לפרק החדש בהסכת "עוד יום"

אחרי שנה ללא בעל תפקיד מטעם הממשלה לטיפול בנושא השבויים והנעדרים, מונה במהלך אותו יום תת אלוף במילואים גל הירש להיות המתאם לנושא במשרד ראש הממשלה. מתאם השבויים עסק בשנים האחרונות בשני אזרחים ושני חללים שמוחזקים ברצועה. ארבע משפחות שהתנהלו מולם מגעים ברמה כזאת או אחרת של אינטנסיביות. ספק אם הוא ערוך לטפל בהיקף הנוכחי של עשרות רבות של חיילים ואזרחים המוחזקים בעזה - במיוחד כשחוסר הוודאות כל כך גדול, והלחימה עוד בעיצומה.

ביום שני בבוקר, החלו דיווחים בכלי תקשורת ערבים ומערביים על יוזמות תיווך לחילופי שבויים מהירים של הנשים והילדים תמורות האסירות הפלסטיניות והאסירים הקטינים. הממשלה מיהרה להכחיש שמתנהלים מגעים בנושא. אסף ליברמן וקלמן ליבסקינד שוחחו בכאן רשת ב עם יפעת, שאחותה, דקלה ערבה, נחטפה מקיבוץ נחל עוז עם בן זוגה ושלושת ילדיהם - משפחה שלמה שנעלמה לעזה.

בנוסף, שוחחנו עם אב שבנו החייל נשבה אף הוא. הוא עוד הספיק לומר לאביו שנכנסו מחבלים לבסיס וכעבור כמה שעות, האבא ראה תיעוד שלו חי, כפות ברצועה.

הפופולריים