משה חוגג והשייח' חמד בן חליפה
צילום: פלאש 90

תם הטקס: השייח' בן חליפה לא יהיה בעלי בית"ר ירושלים

הסיבה: עד כה לא סיפק השייח' בן חליפה את תעודת היושר שנדרש לה. גורם בבית"ר ירושלים: "ביקשנו למשוך את הבקשה על מנת לבחון שוב את מתווה העסקה מול השייח' ולקבל החלטה בנדון"
ליאן וילדאו
11 בפברואר 2021
17:09

עסקת בית"ר והשייח' בן חליפה נפלה: בית"ר ירושלים משכה היום (חמישי) את בקשתה לארכה להנפקת המסמכים שדרשה הוועדה להעברת זכויות בהתאחדות לכדורגל. עד כה לא סיפק השייח' חמ'ד בן חליפה את תעודת היושר שנדרש לה. עם זאת, בהתאם לתקנון, תהיה רשאית בית"ר להגיש שוב בעתיד בקשה חדשה להעברת הזכויות.


גורם בבית"ר ירושלים לכאן חדשות: "ביקשנו למשוך את הבקשה על מנת לבחון שוב את מתווה העסקה מול השייח' ולקבל החלטה בנדון. לא הפלנו את העסקה". כזכור, משה חוגג, הבעלים של בית"ר, אמר בחודש שעבר בכאן 11 כי אם העסקה לא תעבור, יבחן מתווה של ספונסר במקום בעלים משותף.

תגובת בית"ר ירושלים: לאחר בקשת הוועדה להעברת זכויות לקבל עוד מספר מסמכים ובתקווה להמשיך בעסקה, התכוון בעלי המועדון, משה חוגג להמריא לדובאי על מנת להיוועד עם השייח חמד בן חליפה. לצערנו, השמיים עדיין סגורים ובמקום לבקש הארכה נוספת העדפנו למשוך את הבקשה הנוכחית ולהגיש בקשה חדשה. הדיווחים על כך שהעסקה נפלה אינם נכונים.

בתחילת דצמבר התעוררו שאלות לגביי זהותו של השיח' בן חליפה לאחר שהופיעו ברשתות החברתיות תמונות שלו תחת שם אחר - עאדל אל-עותייבה, מה שעורר תהיות לגביו ולגבי זהותו. מסמכים שהגיעו לידי כאן חדשות העידו כביכול כי השייח' מחזיק בתעודת זהות עם שמו הנוכחי. מסמך מאחד מבתי המשפט באמירויות, מאפריל 2019, העלה כי השייח' ביקש בשעתו לשנות את שמו מעאדל אל-עותבייה לשייח' חמד בן ח'ליפה אל נהאין ובקשתו התקבלה.

העסקה לרכישת בית"ר ירושלים, הקבוצה שבמשך שנים אוהדים שלה הכריזו שאצלם לא ישחק שחקן מוסלמי ושמוזכרת רבות בכותרות בעיקר בגלל התבטאויות גזעניות שנשמעות מצד לה פמיליה, עוררה זעם בקרב רבים מהם שלא האמינו למשמע אוזניהם - כשעמדו לקבל מוסלמי בתור בעלים.

האזינו לפרק בהסכת "עוד יום"