אילוסטרציה

"בלאק שאדו" פרסמה פרטים אישיים של לקוחות ק.ל.ס

ק.ל.ס בתגובה: לא ננהל משא ומתן עם גורמים מדינתיים העוינים את ישראל. ההאקרים דורשים כופר של עשרה מטבעות ביטקוין ומאיימים לפרסם ביממה הקרובה עוד מידע. בפרטים שפורסמו: צילומי תעודות זהות וכרטיסי אשראי. בסוף השבוע הודיעה ק.ל.ס כי חסמה את פרצת האבטחה
דנה ירקצי
15 במרץ 2021
00:58

קבוצת ההאקרים "בלאק שאדו" פרסמה הלילה (ראשון) פרטים אישיים של לקוחות חברת מימון הרכב הישראלית ק.ל.ס, בהם צילומי תעודות הזהות וכרטיסי האשראי שלהם. ההאקרים דורשים כופר של עשרה מטבעות ביטקוין ומאיימים כי אם תמשיך החברה הישראלית "לשחק איתם", כלשונם, הם יפרסמו ביממה הקרובה עוד מידע.

מחברת ק.ל.ס נמסר: "החברה לא תנהל משא ומתן עם גורמים מדינתיים העוינים את ישראל ולא רואה כל היגיון בהעברת כספים שעלולים לשמש גורמי טרור. אנו ממשיכים בחקירת האירוע ופועלים למזעור הפגיעה בלקוחות תוך שיתוף פעולה עם כל הגורמים הרלוונטיים. אנו מצרים על דלף המידע ועושים ככל שניתן על מנת להבטיח את ההגנה על מערכות החברה".

בסוף השבוע הודיעה "בלאק שאדו"כי תקפה את חברת ק.ל.ס. ההאקרים אמרו בחשבון הטלגרם שלהם כי שרת החברה הושבת וכי בידיהם מידע אישי של לקוחות. לדבריהם, החברה הישראלית לא הסכימה לשלם כופר בסך עשר מטבעות ביטקוין ולכן הדליפה צילומי המחאות, רישיונות נהיגה ובקשות למימון כלי רכב. בהמשך הודיעה ק.ל.ס כי חסמה את פרצת האבטחה וציינה כי היא פועלת בתיאום עם מערך הסייבר של ישראל.