נתניהו, ארכיון

נתניהו בהצהרה: "כך נראה ניסיון הפיכה שלטונית"

ראש הממשלה תקף את הפרקליטות בנאומו: "השימוע בענייני היה הצגה, משחק מכור מראש". היום התייצב ראש הממשלה בבית המשפט המחוזי בירושלים ושמע את נאום הפתיחה של התובעת במשפטו ליאת בן ארי. במקביל, התייצבו נציגי הליכוד בבית הנשיא והמליצו עליו כמועמדם להרכבת הממשלה
זאב קם
05 באפריל 2021
17:30
עודכן ב 17:48

היום של נתניהו בזירה המשפטית והפוליטית: אחרי תום יום הדיונים הראשון במשפט שמתנהל נגדו בבית המשפט המחוזי, ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא הצהרה לתקשורת."השימוע בענייני היה הצגה, משחק מכור מראש", אמר. ראש הממשלה חזר על הטענה שלא התקבל אישור מהיועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה נגדו. "כך נראה ניסיון הפיכה שלטונית", אמר נתניהו.

"כל ההליך שהתנהל נגדי היה שימוש פסול בכוחה של הפרקליטות. הם במסע ציד. לא חקרו עבירה או חיפשו עבירה. הם חיפשו אדם ומצאו אותי. הפרקליטות טייחה חקירות, מחקה הקלטות, הדליפה הדלפות פליליות בהיקף אדיר, וסחטה עדים באיומים קשים עד כדי פירוק משפחותיהם", אמר נתניהו בהצהרה.

נתניהו התייחס למועדי ההחלטות של הפרקליטות כמוטים פוליטית: "מנסים להפיל ראש ממשלה חזק מהימין. לא במקרה הפרקליטות הגישה את כתב החשדות חודש בלבד לפני בחירות מועד א' ולא במקרה הגישה את כתב האישום לפני בחירות מועד ג'". 

נתניהו נכח היום באולם בית המשפט בזמן נאום הפתיחה של התובעות במשפטו ליאת בן ארי. "המודעות של ראש הממשלה, שהדברים ניתנים לו בגלל מעמדו הציבורי - הם שנותנים לנו להגדיר את הדברים כשוחד. מודעות הצדדים האחרים היא שיכולה לבסס את נושא מתן השוחד. הדיון הוא לא תקשורת אובייקטיבית או לא - אלא השפעה על תכנים", אמרה בן ארי.

במקביל לדיון בבית המשפט, הגיעה היום משלחת הליכוד ברשות השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה לבית הנשיא. אוחנה וחברי הליכוד מסרו לריבלין כי המועמד מטעמם להרכבת הממשלה הוא בנימין נתניהו. השר אמיר אוחנה אמר לנשיא כי ישנה הכרעה של הבוחר גם ברמת המפלגה הגדולה ביותר וגם במספר הממליצים הגבוה ביותר. "מצביעי הליכוד הביעו אמון בנתניהו למרות מצבו המשפטי ואי אמון במוסדות שמעמידים לדין את נתניהו", אמר אוחנה. ריבלין השיב: "אני חייב להגיד שכמי שעומד בראש משכן הנשיא אני חולק על עמדתך".