ראש השב"כ נדב ארגמן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הממשלה האריכה ב-4 חודשים את כהונתו של ראש השב"כ נדב ארגמן

נתניהו החליט שלשום להאריך את כהונתו של ארגמן בחודשים אחדים. בהודעה מטעמו נכתב כי מינוי ראש שב"כ חדש ייעשה רק ע"י הממשלה הבאה שתקום, והיא לא יכולה להתבצע בממשלת מעבר
גילי כהן
09 באפריל 2021
11:18
עודכן ב 11 אפריל 15:15

לאחר החלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו להאריך את כהונתו של ראש השב"כ נדב ארגמן בכמה חודשים, אישרה היום (ראשון) הממשלה את הארכת כהונתו שחל ארגמן בארבעה חודשים. כהונתו של ראש השב"כ הייתה אמורה להסתיים בחודש הבא.

בהודעה שנמסרה מטעמו של נתניהו ביום שישי נכתב כי "גנץ יודע היטב שאין אפשרות למנות ראש שב״כ חדש בממשלת מעבר והדבר יכול להיעשות רק על ידי הממשלה החדשה שתקום. לכן סיכם ראש הממשלה נתניהו לפני מספר ימים עם ראש השב״כ הנוכחי על הארכת כהונתו במספר חודשים נוספים". 

בחודש דצמבר נחשף בכאן חדשות כי גורמים בשירות הביעו חשש מכך שנתניהו ימנה את ראש המל"ל מאיר בן שבת לתפקיד. בשיחות סגורות אמרו בכירים בשב"כ: אם ראש הממשלה נתניהו ימנה את מאיר בן שבת לראש השירות, זה לא מסיבות מקצועיות - אלא אישיות ופוליטיות. בן שבת לא מתאים לעמוד בראש הארגון מסיבות מקצועיות. אם הוא ימונה לראש השירות - נפרוש, כי אין לנו אמון בו.

בשב"כ התייחסו להתנגדות למינוי בן שבת, ואמרו כי "השיח התקשורתי בתקופה האחרונה אודות מידת התאמה של מועמד כזה או אחר, זר לנו כארגון חשאי ונכון שלא יתקיים".