יהודה משי זהב, ארכיון
צילום: כאן חדשות

מתלונן נגד משי זהב: "כבר לפני חודש אמרתי לחוקרים שהוא עלול להתאבד"

עורך דינו של משי זהב: נפגשנו אמש, לא היה אפשר לזהות את מה שעתיד לקרות
משה שטיינמץ
22 באפריל 2021
15:09
עודכן ב 20:16

ניסיון ההתאבדות של יהודה משי זהב | אחד מהמתלוננים נגד משי זהב אמרה היום (חמישי) לכאן חדשות כי "כבר לפני חודש אמרתי לחוקרים שהוא עלול להתאבד - אז למה לא עצרו אותו מיד?". המתלונן סיפר: "הייתי הבוקר בסערת רגשות מטורפת, עצרתי בצד ובכיתי, כי שמעתי שהתאבד ולא ידעתי שלא הצליח". הוא הוסיף כי העובדה שלא עצרו אותו קודם היא "פספוס רציני".

לדבריו, "זה יום קשה מאוד מצד אחד, כי יכול להיות שאם היה מצליח להתאבד הוא לא היה מגיע לבית משפט. זה מה שאנחנו רוצים שיהיה, כי אנחנו בטוחים מאה אחוז שיקבל הרשעה באופן טוטאלי".

עורך דינו של יהודה משי זהב אפרים דמרי התייחס הערב בריאיון למיכל רבינוביץ' בחדשות הערב לניסיון ההתאבדות של יו"ר זק"א. "אתמול הייתה לנו פגישה של לפחות ארבע שעות, שוחחנו על עניינים משפטיים שמטבע הדברים אני לא יכול  לחשוף אותם. דיברנו על התוכנית של אילנה דיין שאמורה להתפרסם. יהודה מאוד רצה ללכת לתוכנית ולהגיב, התלבטנו ובסוף מסרנו תגובה. אי אפשר היה לזהות את מה שקרה", אמר בריאיון.

באשר למכתב שפורסם היום והוצג כמכתב התאבדות שהותיר אחריו משי זהב, אמר עורך הדין דמרי כי "זה מכתב מזויף, זה מעשה קונדס או מעשה נבלה. מעשה שלא יעשה. אנחנו ניתן למשטרת ישראל לבדוק את זה, ואני מאמין שהמשטרה תגיע גם למי שעומד מאחורי המכתב הזה". הוא הוסיף כי במכתב לא מופיעה חתימתו או כתב ידו של משי זהב. עו"ד דמרי הוסיף כי תוגש תלונה למשטרה בנושא. "להמציא כל מיני עדויות כאלו  ואחרות, להכפיש אדם שכל כולו נתינה - משפט עושים בבית משפט. חקירות מתנהלו במשטרה ולא בתקשורת", אמר עורך הדין דמרי. 

חוקרי המשטרה מצאו בביתו של משי זהב בגבעת זאב מכתב התאבדות. "סליחה, את העונש כבר קיבלתי", נכתב בראשית מכתב שהופץ ברשתות החברתיות ונטען כי זהו מכתב ההתאבדות שלו. "תשתדלו לזכור את הטוב שעשיתי, תשתדלו לזכור תמיד את מה ששכחתי: עין רואה - אוזן שומעת וכל מעשיך בספר נכתבים". המכתב נחתם במילים "אהבתי תמיד ומתבייש מאוד, יהודה". בחודש שעבר פורסם תחקיר על משי זהב ובו הובאו עדויות רבות על תקיפות מיניות מרובות בנשים וגברים, ביניהם קטינים, שביצע לאורך שנים, תוך ניצול מעמדו.

משי זהב, שנמצא בידי בנו לאחר ניסיון ההתאבדות, פונה לבית החולים שערי צדק בירושלים. מנכ"ל בית החולים הפרופ' עופר מרין אמר כי מצבו אנוש וכי נשקפת סכנה מיידית לחייו. מרין הוסיף כי בשלב זה אי אפשר לאמוד את מידת הנזק שנגרם לו, והעריך כי ניתן יהיה לדעת יותר ביממה הקרובה או בימים הקרובים.

אחד משכניו של משי זהב סיפר לכאן חדשות: "אתמול בלילה ישבנו ביחד, הוא היה מדוכדך מאוד והרגיש רע עם עצמו בעקבות התחקיר הנוסף שאמור להתפרסם עליו. עשו לו רצח אופי". פרקליטו של משי זהב, שהיה האחרון שנפגש איתו אתמול בלילה, סיפר גם הוא לכאן חדשות כי "היו לו ימים לא טובים בגלל הפרסומים, חרה לו ששפטו אותו בתקשורת". הערב אמור היה להיות משודר תחקיר אודות משי זהב בתוכנית "עובדה" בקשת 12.

בתחקיר של העיתונאים אהרן רבינוביץ' ושירה אלק שפורסם בחודש שעבר בעיתון "הארץ", נכתב כי במשך כמה שנים נהג משי זהב להשתמש בכוחו כדי לנצל נשים וקטינים למטרות מין. בתחקיר הובאה עדות לפיה משי זהב נגע באיבר מינו של ילד בן 5 במספר הזדמנויות שנפרשו על פני כשנתיים בבית כנסת בירושלים. על פי עדות נוספת, משי זהב תקף מינית נער בן 14 בזמן ביקור במקווה ובהזדמנויות נוספות. לאחר פרסום התחקיר הודיע משי זהב כי הוא משעה עצמו מזק"א ומוותר על קבלת פרס ישראל.

האזינו לפרק בהסכת "עוד יום"

לאחר פרסום התחקיר, הודיעה המשטרה כי היא פותחת בחקירה נגד משי זהב, בחשד שביצע עבירות מין. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי מידע על עבירות מין מצד משי זהב הגיע לידי המשטרה כבר בשנת 2000. באותה תקופה היה למשטרה מידע אך הנפגעים סירבו לשתף פעולה.