מימין: המחבל מונתאסר שלבי, משמאל: ההרוג יהודה גואט
צילום: באדיבות המשפחה

הפיגוע בצומת תפוח: יהודה בן ה-19 מת מפצעיו, המחבל נלכד

מונתאסר שלבי בן 44 מהכפר תורמוס עיא, נעצר במבנה בו הסתתר בכפר סילוואד • רה"מ נתניהו: ידה הארוכה של ישראל מגיעה לכל מי שפוגע באזרחינו • יהודה גואטה יובא למנוחות הבוקר בשעה 11:00 בירושלים • נשיא המדינה: כמה כאב וצער על זיו העלומים שנקטף כך על ידי מחבל בן עוולה
כתבי כאן חדשות
05 במאי 2021
23:31
עודכן ב 07:15

הפיגוע בצומת תפוח: שירות הביטחון הכללי הודיע הלילה (חמישי) כי כוחות ימ"מ לכדו את המחבל שביצע את פיגוע הירי, בו נרצח יהודה גואטה ונפצעו בניה פרץ ועמיחי חלא. על פי ההודעה, המחבל הוא מונתאסר שלבי, בן 44 מהכפר תורמוס עיא. שלבי נעצר במבנה השייך למשפחתו בכפר סילוואד. הלילה התברר כי הוא נפצע קל בזירת הפיגוע מירי של לוחמי צה"ל אל הרכב שבו נסע.

מוקדם יותר הלילה נקבע מותו של יהודה גואטה, בן 19 מירושלים, שנורה בראשו בידי המחבל בפיגוע. גואטה, תלמיד ישיבת ההסדר באיתמר, נפצע אנושות בפיגוע לצד חבריו בניה פרץ, שמצבו מוסיף להיות קשה, ועמיחי חלא, שנפצע קל. הלוויתו של גואטה תצא הבוקר בשעה 11:00 מרחבת בית הכנסת היכל יעקב בקריית משה בירושלים ותמשיך להר המנוחות בגבעת שאול.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ספד לגואטה: "אני שולח חיבוק אמיץ, כוחות ותפילות לנחמת משפחתו של יהודה גואטה. כמה כאב וצער על זיו העלומים שנקטף כך על ידי מחבל בן עוולה. לא נעמוד מנגד בעוד טרור אכזרי מרים ראשו ונלחם בו בכל דרך, בהתמדה ובנחישות".

בהודעה שפרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו לאחר מעצר המחבל, כתב: "אני משבח את השב״כ, צה״ל והמשטרה על פעולה מהירה ונחושה שהביאה ללכידתו של המחבל הנתעב שרצח את יהודה גואטה ופצע את בניה פרץ. ידה הארוכה של ישראל מגיעה לכל מי שפוגע באזרחינו".

אתמול פורסם בכאן חדשות כי החשוד בביצוע הפיגוע הוא תושב שחזר בשנה שעברה לשטחי הרשות הפלסינית בתום שהייה ממושכת בארצות הברית. עוד דווח כי החשוד ישב בעבר בכלא הישראלי, אולם לא על רקע עבירות טרור, אלא בשל ציד בלתי חוקי.

במקביל למצוד אחר המחבל, מקורות פלסטיניים דיווחו הערב שנער פלסטיני בן 16 נהרג מאש צה"ל בכפר אודלה שמדרום לשכם. בתוך כך, דובר צה"ל מסר כי בקבוקי תבערה נזרקו לעבר כוח בכפר ביתא שבגזרה, ובתגובה החיילים פתחו באש.

השתתפו בהכנת הכתבה: משה שטיינמץ, כרמל דנגור, הדס גרינברג, גילי כהן, רועי שרון, איתי בלומנטל וגל ברגר