-
צילום: שלו שלום/TPS

שני הרוגים בקריסת טריבונה בבית כנסת של חסידות קרלין בגבעת זאב

נער בן 12 וגבר כבן 40 נהרגו בקריסת יציע ועליו עשרות מתפללים, בבית כנסת של חסידות קרלין. 219 פצועים פונו לבתי החולים, 15 מהם במצב קשה • מסמכים שהגיעו לידי כאן חדשות: המשטרה והכבאות לא אישרו למועצה את פתיחת בית הכנסת בשבועות • מפקד מחוז ירושלים במשטרה: יהיו עצורים, יש פה רשלנות וחוסר אחריות • יחידות ההונאה של מחוז תל אביב תחקור את האסון
כתבי כאן חדשות
16 במאי 2021
19:24
עודכן ב 05:06

אסון בגבעת זאב בערב חג השבועות: טריבונה קרסה אמש בבית הכנסת של חסידות קרלין בגבעת זאב, וגרמה למותם של שני חסידים - ילד בן 12 וגבר כבן 40 ולפציעתם של יותר מ-219 חסידים, 15 מהם במצב קשה. לצד הטיפול בנפגעים, מתחיל להתגלות המחדל שגרם לקיום האירוע - למרות היעדר אישורים לכך. המשטרה הטילה הלילה (שני) את חקירת האירוע על יחידות ההונאה של מחוז תל אביב. 

מסמכים שהגיעו לידי כאן חדשות מראים כי המשטרה והכבאות לא אישרו את קיום האירוע בבית הכנסת בשבועות כיוון שאינו קיבל את אישורי הבטיחות הנדרשים. בתגובה, המועצה המקומית ביקשה מהמשטרה לאכוף את אי קיומו של האירוע - כלומר למנוע בכוח ממתפללים להגיע אליו. אך המשטרה סירבה לעשות זאת, בטענה שזו אחריות של הרשות המקומית.

נציב הכבאות וההצלה רב טפסר דדי שמחי אמר לכאן חדשות: התרענו בפני המועצה המקומית - אסור לקיים את האירוע בבית הכנסת. מפקד מחוז ירושלים במשטרה ניצב דורון תורג'מן אמר לכאן חדשות: הייתה פה רשלנות והתנהלות חסרת אחריות מצד החסידות, יהיה עצורים. 

בית המדרש של חסידות קרלין בגבעת זאב נחנך ממש בימים האחרונים, והחסידים הגיעו למקום לחגוג את חג השבועות. החסידות ידועה ככזו המקפידה על כללי בטיחות והנחיות בריאות - במיוחד בתקופת הקורונה. אחרי האסון במירון הודיע הרבי מקרלין שימנה מהנדסי בטיחות לקראת חגיגות השבועות. 

בהכנת הידיעה השתתפו: סולימאן מסוודה, ורד פלמן, משה שטיינמץ, דנה ירקצי ונופר משה-פרדו