-
צילום: אי-פי

ברע"ם שוקלים לדרוש תפקיד סגן שר במו"מ העתידי עם רה"מ

לקראת המו"מ העתידי עם הליכוד על החוק לבחירה ישירה, במפלגה של מנסור עבאס שוקלים לבקש סמכויות מורחבות בתחום אזרחי, כנראה במשרדי הבריאות או הפנים
מערכת כאן
18 במאי 2021
02:23

ברע"ם שוקלים לדרוש תפקיד סגן שר עם סמכויות מורחבות בתחום האזרחי במשא ומתן העתידי עם רה"מ בנימין נתניהו על החוק לבחירה ישירה, כנראה במשרדי הבריאות או הפנים. כך פורסם אתמול (שני) ב"חדשות הערב" בכאן 11.

הערכה היא כי הביקורת על מנסור עבאס במגזר הערבי תעלה את המחיר שידרוש בתמורה לשיתוף פעולה מצידו עם מפלגות יהודיות.

 

 

בשבוע שעבר, רע"ם הודיעה כי היא מקפיאה את המגעים עם בנט ולפיד עד לרגיעה במהומות בירושלים. בכיר ברע"ם אמר לכאן חדשות כי אינם יודעים אם יוכלו לשוב למשא ומתן לפני תום המנדט של לפיד, וכי הדבר תלוי בהיקף ההסלמה.

בד בד, לפני כמה ימים יו"ר ימינה נפתלי בנט הודיע שממשלה עם לפיד יורדת מהפרק, יו"ר יש עתיד אמר בתגובה בהצהרה שמסר לתקשורת כי "בנט טועה, שינוי לא עושים כשנוח. אין לי שום כוונות לוותר". עוד הוא הוסיף: "אמשיך להפוך כל אבן כדי להקים ממשלה, כשייגמר המבצע – צריך ממשלה אחרת".

לפיד שוחח עם יו"ר רע"ם מנסור עבאס, וביקש להמשיך עמו במגעים להקמת ממשלה ללא ימינה. לדברי גורמים, השניים סיכמו לקיים מגעים לאחר שתבוא רגיעה ביטחונית. גם ברשימה המשותפת אמרו שהם לא מורידים מהשולחן את האפשרות של הרכבת ממשלת לפיד ללא ימינה.