נסראללה בנאומו

צה"ל על נאום השיעולים של נסראללה: "טעות אומללה"

מנהיג חיזבאללה אמר כי "פגיעה בירושלים שקולה למלחמה אזורית" - דובר צה"ל: "ניסה לשדר מסרים מרתיעים בעודו נראה כחוש וחלש"
כרמלה מנשה
26 במאי 2021
20:07

בצה"ל סבורים כי הנאום של מהיג חיזבאללה חסן נסראללה אתמול (שלישי) היה "טעות אומללה שלו". נמסר כי "נסראללה ניסה בנאומו לשדר מסרים מרתיעים לישראל בעודו נראה חולה, כחוש וחלש".

מנהיג חיזבאללה פתח את נאומו אתמול בהתנצלות על כך שלא דיבר בזמן האחרון מכיוון שהוא חולה. לאחר מכן איים: "אנחנו צריכים להגיע למשוואה שפגיעה בירושלים שקולה למלחמה אזורית". נסראללה בירך את "ההתנגדות" בעזה, ואת "העמידה האיתנה" של אנשי רצועת עזה בזמן סבב ההסלמה האחרון. "אני מברך את אנשי עזה שתמכו וחיו בתוקפנות ולא הביעו אלא את נאמנותם", אמר.

שר הביטחון גנץ הזהיר היום את לבנון כי תישא באחריות לכל תוקפנות שתבוא מתחומה. "אם מצפון תיפתח הרעה, לבנון תרעד, והבתים שבהם מוסתרים מצבורי הנשק יהפכו לעיי חורבות", אמר גנץ באזכרה לחללי מלחמת שלום הגליל בהיכל הזיכרון בהר הרצל. הוא ציין כי בנק המטרות של לבנון גדול ומשמעותי מזה של עזה. בעניין ההתנהלות מול חמאס אמר גנץ כי "אנו שואפים שעזה תשקוט ותשוקם אך אם בחמאס יבחרו לפגוע באזרחי ישראל- נשוב ונפעל".

נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר כי "על ארגוני הטרור בכל הזירות להבין: מי שיפתח נגד אזרחינו באש - יוכה מכה ניצחת". לדבריו, "ננקוט כל פעולה אפשרית למנוע מלחמה, אך לא נסבול שום איום על חיי אזרחי ישראל, לא בדרום ולא בצפון".