הפרות סדר בגדר הרצועה סמוך לרפיח, הערב

חשש מהסלמה ביטחונית: עזה במסר לישראל – אל תגיבו על בלוני התבערה

המטרה במערכת הביטחון היא לנתק בין עזה לירושלים ולא להיגרר לסבב לחימה בזמן המהומות בבירה. לכן, סביר שתגובת צה"ל על בלוני התבערה לעוטף לא תהיה מיידית. ישראל מצדה שלחה מסר לירדן ולרשות הפלסטינית ובו הבהירה כי אין ברצונה להסלים את המצב בירושלים. בסך הכל הוצתו 20 שריפות בעוטף כתוצאה מבלוני תבערה
גל ברגר, רועי שרון וגילי כהן
15 ביוני 2021
10:19
עודכן ב 22:25

מחשש להסלמה ביטחונית, בעזה שיגרו מסר לישראל וביקשו: אל תגיבו על בלוני התבערה. כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. המטרה במערכת הביטחון היא לנתק בין עזה לירושלים ולא להיגרר לסבב לחימה בזמן המהומות בבירה. לכן, סביר שתגובת צה"ל על בלוני התבערה לעוטף לא תהיה מיידית. הפלסטינים התפרעו במהלך היום בגבול עזה ברקע מצעד הדגלים שנערך בירושלים. 20 שריפות הוצתו בעוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה.

ישראל מצדה שלחה מסר לירדן ולרשות הפלסטינית ובו הבהירה כי אין ברצונה להסלים את המצב בירושלים. גורמי ביטחון מנהלים בימים האחרונים שיחות הרגעה על רקע צעדת הדגלים. נוסף על כך, ישראל מקבלת גם פניות מהעולם, בעיקר מגורמים אמריקנים בכירים. ארצות הברית הביעה דאגה מהתערערות המצב הביטחוני, והדבר קיבל ביטוי בשיחות שנוהלו בימים האחרונים.

דובר חמאס פאוזי ברהום אמר הערב על המצעד כי "ישראל שינתה את מסלולו בזכות ההתנגדות שלנו". מוקדם יותר עשרות פלסטינים התפרעו על הגבול בעזה בשלושה מוקדים. הם השליכו חזיזים והבעירו צמיגים, כוחות כיבוי שהגיעו לטפל בשריפה סמוך לגבול, התבקשו להתפנות מחשש לירי. במערך הכבאות עדכנו כי 20 שריפות פרצו במהלך היום בעוטף מבלוני תבערה.