לינוי אשרם ואיילת זוסמן ברגע הזכייה
צילום: רויטרס

לינוי אשרם אחרי הזכייה בזהב: "עדיין לא מעכלת, מאושרת מהתוצאה"

המאמנת של אשרם, איילת זוסמן, בריאיון להכול פוליטי: "כיוונו למקסימום שלה וזה הספיק לזהב" • גילי לוסטיג, מנכ"ל הוועד האולימפי הישראלי: "הספורט הישראלי עשה קפיצה ויש לנו הצלחות בענפים המובילים"
כתבי כאן חדשות
07 באוגוסט 2021
18:30
עודכן ב 20:13

האלופה האולימפית לינוי אשרם סיפרה הערב (שבת) בריאיון למיכל רבינוביץ' בחדשות השבת על התחושות אחרי הזכייה בזהב. "אני עדיין לא מעכלת את מה שעברתי", היא אמרה. "אני הכי מאושרת מהתוצאה. תודה לכל עם ישראל שתמך בי". האלופה האולימפית התייחסה לרגעים המותחים היום, כשחוותה תקלה בתרגיל הסרט. "זה היה שבריר שנייה והבנתי שאין מה לחשוב, פשוט לקחת את הסרט ולהמשיך. ידעתי שהתרגילים שלי ברמת קושי גבוהה", היא סיפרה. 

אשרם הודתה לשותפים שלה להישג ואמרה: "לא עשיתי את זה לבד. היו איתי איילת המאמנת, הספונסרים, איחוד ההתעמלות ומכון וינגייט". האלופה האולימפית פירגנה לאלוף נוסף, ארטיום דולגופיאט, ואמרה: "אני כל כך מאושרת וגאה בו, הוא לגמרי אלוף העולם". אשרם לא התרגשה מהטענות של המתעמלת הרוסיה לשיפוט לא הוגן. "אחרי שהוכרזו התוצאות אמרתי לה מזל טוב וכל הכבוד על התוצאה. אני לא חושבת על מה אחרות עושות ומה התוצאות שלהן". 

המאמנת של לינוי: "בבוקר היא קמה, שמה מוזיקה ושרה, וידעתי שהיא תעשה את זה"

המאמנת של אשרם, איילת זוסמן, אמרה בריאיון לתוכנית:"אחרי זכייה אין כבר מה להגיד. האמנתי בה תמיד והיא יודעת את זה, אני לא צריכה לומר לה. אמרתי לה לפני 'נכנסת לגמר, עשית את זה, עכשיו כל דבר זה פרס. את רוצה, תיקחי אותו, זה שלך'. והיא עשתה את זה".

"אולימפיאדה לא דומה לשום דבר, אי אפשר לתאר בכלל. ברגע האמת היום לא הייתי צריכה להגיד כמעט כלום. תיהי חזקה תעשי הכל עד הסוף גם אם משהו משתבש".

על התקרית עם הסרט אמרה זוסמן: "ידעתי והאמנתי שאם וברגע שהיא תמשיך את התרגיל ותתרכז, היה חוסר ריכוז שליווה אותנו באימונים גם לפני התחרות, בדיוק באותה נקודה היא שחזרה את הנפילה. כשהיא העפילה וכל המשלחת הישראלית בקהל שמעו את האכזבה אבל דחפו אותה קדימה. אני עודדתי בלב שלי ולא הפסקתי לדבר אליה כל התרגיל ידעתי שאם היא תסיים אותו ללא נפילה היא תישאר על הפודיום".

"לא חשבתי בכלל על פודיום. היא הייתה צריכה לעשות את הכי טוב שלה ולהביא את מה שהיא יודעת לעשות. אני לא יודעת מה אחרות עשו, לא כיוונו לזהב, כיוונו למקסימום שלה וזה הספיק לזהב". על מחשבות לעתיד אמרה: "מכאן אנחנו נעכל את ההישג, נשמח, נהיה מאושרים לשבוע, שבועיים, שנה, נשב ונדבר, ונראה מה עושים הלאה. אי אפשר ברגע שאנחנו מתכננים קמפיין לטוקיו לדבר על פריז, בכלל לא דיברנו על זה, מאמינה שנדבר על זה. כרגע אנחנו שמחים שגרמנו לאושר לכל כך הרבה אנשים ולמדינה שלמה".

קודם לכן, גילי לוסטיג, מנכ"ל הוועד האולימפי הישראלי, אמר בריאיון לתוכנית בכאן 11 על הזכייה ההיסטורית בזהב של אשרם: "אין תחרות מטרה שלינוי חזרה בלי מדליה, ציפינו לפחות למדליה אחת בהתעמלות". על המשלחת הישראלית והישגיה אמר: "עצם זה שהגענו למשחקים 90 ספורטאים זו כבר הצלחה. זה כפול ממה שהיה לנו עד עכשיו. הספורט הישראלי עשה קפיצה ויש לנו הצלחות בענפים המובילים".

על הקורונה אמר כי "הסגל האולימפי לא הפסיק להתאמן לרגע, גם בשיא הקורונה, הרבה בזכות משרד הספורט השר חיליק טרופר וצוות משרדו העניקו לנו חריגים לספורט האולימפי והשכלנו להמשיך לעבוד בצורה טובה ואולי זה סייע לנו". עוד אמר לוסטיג כי המדליה של אבישג סמברג היתה המפתיעה ביותר והורידה המון לחץ, כי היא הגיעה ביום הראשון.


חן אשרם, אחותה של לינוי, אמרה בתוכנית: "כאב לנו שלא יכולנו להיות איתה שם ולתמוך בה, ללא ספק היא עשתה את זה בענק". על רגעי הזכייה: "היתה דממת אלחוט בבית. עד שהבנו שהיא זכתה ועוד עם הערעור אמרנו 'לא נתרגש עד הסוף'. עד עכשיו אנחנו לא מעכלים". על השנה האחרונה אמרה האחות הגדולה: "אני בטוחה שלכל מתאמן זו היתה שנה קשה מאוד. אנחנו תמיד בודקים שלינוי נהנית מהחוויה ושמחה, הדרך יותר חשובה מהמדליה. אני חושבת שהגיע הזמן שלינוי תהנה מהחיים".