המשלחת הישראלית למשחקים הפראלימפיים
צילום: רויטרס

המשחקים הפראלימפיים בטוקיו נפתחו

נבחרת ישראל המונה 33 ספורטאים נכנסה לאצטדיון האולימפי בטקס הפתיחה
ליאן וילדאו
24 באוגוסט 2021
13:54
עודכן ב 14:32

באצטדיון האולימפי בטוקיו החל בצהריים (שלישי) טקס הפתיחה של המשחקים הפראלימפיים. המשלחת הישראלית הכוללת 33 ספורטאים שיתחרו ב-11 ענפי ספורט נכנסה לאצטדיון. בסך הכול משתתפות במשחקים 162 משלחות, כולל משלחת הפליטים שהייתה הראשונה להיכנס לאצטדיון. התחרויות עצמן יחלו מחר כששחייני הנבחרת יהיו הראשונים להשתתף. זו הפעם ה-16 שבה משלחת ישראלית משתתפת במשחקים כשעד כה זכתה ישראל ב-375 מדליות, מהן 123 מדליות זהב, 123 מכסף ו-129 של ארד.

האזינו לריאיון עם נדב לוי בכאן רשת ב

החותרת, מורן סמואל, ושחקן הבוצ'יה, נדב לוי, ישאו את דגל ישראל. בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום סיפר לוי על ההתרגשות הגדולה לקראת המשחקים: "יש מלא פרפרים בבטן. כולם כבר ממתינים. רוצים להיכנס לאצטדיון ולהתחיל. יש לנו ציפיות, כמו תמיד במשחקים הפראלימפיים – יש לנו מועמדים למדליות וכל אחד מאיתנו מצפה לעשות טוב יותר ממה שעשה עד עכשיו".

כל מה שצריך לדעת לקראת המשחקים הפראלימפיים | האזינו לפרק ב"עוד יום"

לוי, בן 42, שנולד עם שיתוק מוחין התייחס להתמודדות עם הלחץ שמופעל על הספורטאים: "אנחנו ספורטאי על, מהטופ של העולם. יש פה מדליסטים מאליפויות עולם. כל אחד מתמודד עם הלחץ. זה כיף כספורטאי לקבל את כל ההתייחסות הזו. פשוט צריך ליהנות מהאירוע, לעשות את המקסימום וליהנות מהרגע. המסר שלי הוא שכל אחד, עם המוגבלויות שלו, יכול לעשות את המקסימום שלו ולעשות משהו יותר טוב ממה שהיה אתמול, לא ביחס לאף אחד אחר, רק למען עצמך".

נשיא המדינה יצחק הרצוג שוחח עם מורן סמואל ונדב לוי, נושאי הדגל של מדינת ישראל בטקס הפתיחה של המשחקים הפראלימפיים בטוקיו 2020 ובירך את חברי המשלחת לרגל פתיחת המשחקים: ״כל אחת ואחד מכם עבר דרך ארוכה כדי להגיע לרגע הזה. אתם מהווים סמל לעוצמה ונחישות. אני סומך עליכם ובטוח שתביאו למדינת ישראל הרבה כבוד וגם מדליות״.