זדורוב מחוץ לכותלי כלא שאטה, הערב
צילום: כאן חדשות

זדורוב שוחרר מהכלא אחרי 15 שנה: "אמשיך להוכיח שאני חף מפשע"

אולגה זדורוב: "לא ידענו אם זה יקרה היום, הוא מאוד נרגש" • שופט העליון אלכס שטיין דחה את ערר המדינה על ההחלטה לשחררו, אך החמיר את התנאים המגבילים שלו: זדורוב לא יוכל לקבל מבקרים בביתו וניתן יהיה להאזין לטלפון שלו • אמה של תאיר ראדה: "לא שמחה, רוצה שימצאו את הרוצחים"
חן ביאר ורובי המרשלג
26 באוגוסט 2021
18:19
עודכן ב 21:29

אחרי 15 שנה בכלא, רומן זדורוב שוחרר הערב (חמישי) למעצר בית. "יש רק אמת אחת, הכל יהיה בסדר", אמר זדורוב מחוץ לכותלי כלא שאטה שבגלבוע, שם קיבלו את פניו אשתו אולגה, ילדיהם ואחותו. כשהגיע לביתו אמר זדורוב לכאן חדשות: "אמשיך להוכיח שאני חף מפשע".

השחרור התרחש שעות לאחר ששופט העליון אלכס שטיין דחה את ערעור הפרקליטות על החלטת המחוזי. עם זאת, השופט שטיין קבע שיש להחמיר את התנאים המגבילים לשחרורו - הוא יענוד אזיק אלקטרוני, יפקיד את דרכונו, אסור יהיה לו לקבל מבקרים בביתו ולמדינה מותר יהיה להאזין לטלפונים שלו.

אילנה ראדה, אימה של תאיר שזדורוב מואשם ברציחתה, אמרה היום שאינה שמחה על ההחלטה, שכן היא לא מקדמת את מציאת האשמים ברציחת בתה. "פעם אחר פעם ניסו לדחות את האמת שאנחנו חשפנו", אמרה ראדה בריאיון לכאן חדשות והוסיפה שאינה חוששת מהיום שבו תיתקל ברומן זדורוב ברחוב. 

בריאיון לכאן 11, אמר עורך דינו של זדורוב, ירום הלוי, שלקוחו צפוי להשתחרר כבר היום. "זה בלתי נקלט", אמר הלוי. על ההחמרה בתנאים המגבילים אמר הלוי שמדובר בתנאים סבירים, שכן זדורוב הוא עדיין נאשם ברצח.

בקשת הפרקליטות להשאירו במעצר הסתמכה על טענה שיש חשש שיימלט וחשש ממסוכנות שלו. השופט שטיין ציין בהחלטה שב-15 שנות מאסרו לא הסתבך זדורוב בתקריות אלימות או משמעתיות בבית הכלא, ורמת המסוכנות שלו היא בינונית. השחרור של זדורוב, ללא תסקיר מבחן, הוא חריג.

הסיכוי האחרון של זדורוב | האזינו לפרק בהסכת עוד יום

ההחלטה על שחרור זדורוב למעצר בית התקבלה לפני שלושה שבועות, אולם ביצועה נדחה כמה פעמים בשל ערעורי הפרקליטות. לאחר פרסום ההחלטה אמרה אולגה זדורוב, רעייתו של רומן, לכאן חדשות כי היא אופטימית שבעלה יחזור איתה מבית המשפט העליון לביתם.