נתניהו בנאום בעצרת האו"ם ב-2018, בנט במליאת הכנסת
צילומים: אי-פי; יונתן זינדל/פלאש 90

העקיצה לנתניהו לפני נאום בנט באו"ם: "לא יהיו בריסטולים או ציורים"

דוברו של ראש הממשלה: "הנאום יהיה שונה בסגנונו מנאומי נתניהו" • אחרי המתיחות, שרי החוץ של ארה"ב וצרפת צפויים להיפגש היום
עמיחי שטיין, גילי כהן ואיתמר מרגלית
23 בספטמבר 2021
11:05

עצרת האו"ם נמשכת: נאומו של ראש הממשלה נפתלי בנט באו"ם יתקיים ביום שני בשעה 16:00. דוברו של ראש הממשלה מתן סידי שלח היום (חמישי) עקיצה לקודמו של בנט בתפקיד ואמר: "הנאום יהיה שונה בסגנונו מנאומי נתניהו - לא יהיו עזרים, בריסטולים, ציורים וכיוצא באלו".

עוד הוסיף הדובר: "ליבת הנאום תהיה הגנה על מדינת ישראל מול אלה בעולם ששופטים אותה באופן לא הוגן, כולל המוסדות הבין-לאומיים והאו"ם. יהיה גם פרק שיוקדש לאיראן, אבל המסר הוא לא אזהרות והתרעות אלא אמירה פשוטה - נעשה את מה שצריך".

בד בבד, שרת החוץ הבריטית, ליז טראס, קראה הלילה בפגישה לעמיתיה האיראנים לשוב למשא ומתן על חזרה להסכם הגרעין. שר החוץ של אירלנד, סיימון קובני, אמר שטהראן מביעה כוונה ברורה לחזור לשיחות הגרעין.

ראש ממשלת אוסטרליה סקוט מוריסון, המבקר בארצות הברית לרגל העצרת, אמר כי טרם הצליח לקבוע שיחה עם נשיא צרפת מקרון, וזה על רקע המשבר בין המדינות בשל ביטול עסקת צוללות. מנגד, שרי החוץ של ארצות הברית וצרפת צפויים להיפגש היום, אחרי שיושרו אתמול ההדורים בין נשיאי שתי המדינות.

ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, קרא בנאומו הלילה למנהיגי המדינות השונות להגביר את הצעדים במאבק בשינויי האקלים ואמר כי משבר הקורונה הוכיח שמוטב היה להקשיב למדענים. גם נשיא אוקראינה, ולדימיר זלנסקי נאם ואמר כי על העולם לגנות את הכיבוש הרוסי בחצי האי קרים. שר החוץ של איראן, חוסיין אמיר עבדאללהיאן, קיים מספר פגישות עם עמיתיו בשולי העצרת.

היום יימשכו נאומי מנהיגים זרים, ויתקיימו שיחות בין נציגי משלחות בשולי העצרת. בין היתר ינאמו מנהיגי דרום אפריקה, קובה, עיראק ואיטליה.