-

חשד לרצח בדרום: תושבת לקיה בת 43 נורתה למוות

אימהות ערביות ופעילים חברתיים מפגינים מול ביתו של השר לביטחון הפנים בכוכב יאיר. יו"ר המשותפת ח"כ עודה: "לממשלה יש תכנית, אבל היא תהיה רלוונטית רק עוד עשור"
אסף פוזיילוב, איציק זוארץ ודניאל אלעזר
25 בספטמבר 2021
20:49

רצח רביעי בתוך יומיים: תושבת לקיה בת 43 הובהלה הערב (שבת) למרפאה מרומית ביישובה לאחר שנורתה. מותה נקבע במקום. המשטרה פתחה בחקירת האירוע.

בתוך כך, במחאה על גל הרציחות והאלימות בחברה הערבית, גם הערב מפגינות אימהות ערביות שכולות ופעילים חברתיים מול ביתו של השר לביטחון הפנים עמר בר-לב ביישוב כוכב יאיר. זו השבת הרביעית ברציפות שמשמרת המחאה מתייצבת מול ביתו של השר.

כמאה מפגינים קראו "לא נוותר, דם ערבי אינו הפקר" ודרשו מהממשלה להציג תוכנית מקיפה ומפורטת למיגור הפשיעה בחברה הערבית. יושב ראש הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, אמר בהפגנה כי לממשלה אמנם יש תוכנית, אך היא תהיה רלוונטית רק בעוד עשור. "עד שזה יקרה, יירצחו עוד 1,200 ערבים", אמר עודה.

הלילה נורה למוות בבאר שבע אחמד ג'רג'אווי, תושב שגב שלום בן 30. הוא נורה בפאב נרגילות ברחוב סמילנסקי, נפצע אנושות ומת בבית החולים סורוקה. מהירי נפצע בינוני אחד המבלים בפאב. בעבר נעצר ג'רג'אווי כמה פעמים על אחזקת נשק שלא כחוק ולפני כחצי שנה פורסם צילום ובו הוא נראה מחזיק ברובה M16 מחוץ לתחנת המשטרה בבאר שבע.

אמש נפצע קשה באום אל פחם ילד בן 6 מירי אל מכונית שנסע בה עם קרובי משפחתו. מהירי נפצעו צעיר בן 26 ומצבו בינוני ואשתו בת 19 שמצבה קל. הילד נותח הלילה בבית החולים העמק בעפולה. מצבו יציב אך עדיין מוגדר קשה. במקביל, בתל אביב נורה הלילה תושב הפזורה הבדואית בדרום, בן 30, ומצבו בינוני. שלושה חשודים, תושבי הדרום, נעצרו לחקירה.