מעצר אחד התוקפים
צילום: חדשות בזמן

"לקחו את החוק לעצמם": מאבטחים בעיריית כפר קאסם תקפו שוטרים

לפי החשד, המאבטחים מנעו מהשוטרים, שהגיעו למקום בגלל דיווח על אירוע אלימות, להיכנס למבנה העירייה. 2 שוטרים נפצעו ו-4 חשודים נעצרו • בנט: האלימות בחברה הערבית הגיעה לנקודה בלתי נסבלת • המפכ"ל שבתאי: לא נרפה עד שכל העבריינים יובאו לדין
איתי שיקמן
02 באוקטובר 2021
15:26
עודכן ב 21:08

שני שוטרים ומתנדב נפצעו בעת פעילות של המשטרה בלילה שבין חמישי לשישי בכפר קאסם. התקיפה אירעה כששוטרי תחנת משטרת כפר קאסם הגיעו לבניין העירייה בעקבות דיווח על חשש לחיי אדם, ועל אדם שנלקח באלימות לתוך מבנה העירייה. במקום התפתח עימות, בו תקפו עשרות מעורבים, בהם מאבטחים בעירייה, את השוטרים. 4 חשודים נעצרו.

שניים מהחשודים שנעצרו הם אסלם טאהא וחמאדה עאסי. לפי המשטרה, טאהא הוא הגורם המרכזי לאירוע. "הוא החליט שמשטרת ישראל לא צריכה לבדוק דברים מסויימים, בטח לגבי הודעה שקיבלה משטרת ישראל לגבי חשש לחיי אדם. סוג של 'משטרה פרטית' שנמצאת בכפר קאסם", אמר הטוען המשטרתי רס"ב דודי לוי בדיון הארכת המעצר של השניים.

שוטר שנפצע בתקיפה (צילום: דוברות המשטרה)

עוד הוסיף הטוען המשטרתי כי "מדובר באנשים שלקחו את החוק לעצמם, החליטו שרשויות החוק לא יכולים להיכנס למקום, למרות שעל פי חוק הם כן. התנגדותם הייתה אלימה מאוד וגרמה לפציעתם של השוטרים". צפויים מעצרים נוספים.

המפכ"ל שבתאי אמר על האירוע: "לא נעבור לסדר היום על אירועי אלימות כלפי שוטרים כפי שקרה בכפר קאסם. הנחתי את פיקוד המחוז והמרחב לפעול בנחרצות ובתקיפות ולשים את היד על כל מי שלקח חלק באירוע ואנו נעמיד לרשותם את כל האמצעים והכוחות שיידרשו. כבר עצרנו 4 חשודים, ביניהם שני החשודים המרכזיים שעל פי החשד תקפו את השוטרים, ולא נרפה עד שנביא את כל העבריינים לדין".

ראש הממשלה נפתלי בנט הגיב גם כן לאירוע: "אני עומד לצד השוטרים שהותקפו באלימות קשה בכפר קאסם. האלימות בחברה הערבית הגיעה לנקודה בלתי נסבלת, נילחם בה בכל הכוח".

בעיריית כפר קאסם גינו את תקיפת השוטרים: "ההתקפה על אנשי הסיור של המשטרה בזמן שעשו את עבודתם - מעשה בלתי מתקבל על הדעת".

לפני כשבוע וחצי שוטר ומתנדב שעסקו בפעילות לאיתור שוהים בלתי חוקיים בנהריה נפגעו מרכב. המתנדב, חוסאם זגאייר מירכא, נהרג והשוטר נפצע באורח בינוני. הרכב שפגע בשוטרים נמלט מהמקום ואותר אחרי זמן קצר ליד שלומי. המשטרה קבעה כי הרקע לאירוע - אינו לאומני.