מתוך תיעוד החטיפה
צילום: דוברות המשטרה

תיעוד חדש מחטיפת האישה בצפון בידי אחיה

על פי החשד, האחים הצליחו להגיע למקלט לאחר שאחת הדיירות בו סיפרה על מיקומו לקרובת משפחה. האחות שנחטפה הוגדרה כמי שנמצאת בדרגת איום בינונית ולכן התאפשר לה לצאת מהמקלט המוגן ביחד עם נשים נוספות
חן ביאר
13 באוקטובר 2021
19:56

היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11 פורסם תיעוד חטיפת אישה ממקלט לנשים מוכות בידיה אחיה, שסוכלה אתמול בידי המשטרה. על פי החשד, ארבעת האחים החשודים הצליחו להגיע למקלט שבו הייתה, זאת על אף שמקומו נשמר בסוד, לאחר שאחת מחברותיה למקלט סיפרה על מיקומו לקרובת משפחה וזו העבירה אותו לאחים.

עוד דווח כי האחות שנחטפה הוגדרה כמי שנמצאת בדרגת איום בינונית ולכן התאפשר לה לצאת מהמקלט המוגן ביחד עם נשים נוספות. על פי נהלי המקום, מי שמוגדרת ברמת איום גבוהה לא מורשת לעזוב את המקלט כלל.

כוחות המשטרה הצליחו לאתר את אחד מכלי הרכב בכביש 77 באזור מחלף טורעאן. ברכב אותרו שלושה מהחשודים ואחותם שנחטפה. הרכב הנוסף אותר באזור מחלף גולני, ולאחר מרדף נעצר הנהג ביישוב מראר.

מתוך רשת הקשר המשטרתית טרם מעצר החשודים:

מתוך רשת הקשר המשטרתית עם מעצר החשודים:

בית משפט השלום בנצרת האריך היום בשבוע את מעצרם של החשודים, תושבי סכנין, שניים מהם בעלי עבר פלילי. כנגד האח הבכור הגישה האחות תלונה בעבר בטענה שאיים עליה וניסה לפגוע בה. החשודים מכחישים שתכננו לפגוע באחותם, וטוענים שהתבקשו על ידי הוריהם לאסוף אותה מהמקלט.

בני המשפחה שהתוודעו היום לפרטי האירוע הביעו זעזוע וסיפרו שלאחים היה קשה לשאת את העובדה שאחותם עזבה את הבית למקלט מוגן. בשיחה עם כאן חדשות סיפר קרוב משפחתם של החשודים והחטופה, כי האחים לא רצו שהאישה תהיה במקלט. "הם רוצים שתבוא הביתה. במגזר הערבי כשלוקחים בחורה למקלט, זה כאילו עשתה משהו. אנשים מתחילים לשאול ולבדוק למה היא שם".

האירוע הזה הוא רק אחד מתוך שורה של אירועים אלימים יום-יומיים בחברה הערבית. הבוקר התייחס ראש השב"כ רונן בר עם כניסתו לתפקיד לטיפול באלימות הגוברת בכלל ובחברה הערבית בפרט. "השירות לא יישאר לעמוד מנגד. אחרי שנלמד את הנושא, נציג את האיזון הנכון שבין תרומתנו לחיזוק המשטרה, לבין הגברת מעורבות השירות. ברור לנו שזו משימה לאומית", אמר בר.

לאנשי הרווחה שטיפלו באחות שנחטפה, היה חשוב להבהיר היום שהמקלטים עדיין מוגנים ובטוחים. המקרה הזה הסתיים בטוב, אך הוא מציב שוב סימן שאלה על יכולתה של המערכת להגן על נשים מאוימות.