ד"ר שרון אלרעי פרייס
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

המשטרה פתחה בחקירה בעקבות האיומים נגד אלרעי פרייס

הקב"ט של משרד הבריאות הגיש את התלונה בעקבות פרסומים נגדה ברשתות החברתיות • בעלה של ד"ר אלרעי פרייס: "יש איומים על חיי אשתי, צריך לפעול" • השבוע סיפרה אלרעי-פרייס בכאן רשת ב כי היא סופגת איומים ומתקפות ברמה יומיומית בידי מתנגדי חיסונים • בנט גיבה: "מלחמת הפייק של מתנגדי החיסונים צריכה להיפסק"
רועי ינובסקי, גילי כהן ונוב ראובני
28 באוקטובר 2021
12:20
עודכן ב 18:20

המשטרה פתחה היום (חמישי) בחקירת האיומים נגד ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי פרייס. התלונה הוגשה למשטרה על ידי קצין הביטחון של משרד הבריאות, בעקבות פרסומים ברשתות החברתיות נגדה. 

מאיר פרייס, בעלה של אלרעי פרייס, קרא הבוקר למשטרת ישראל ולשר לביטחון הפנים, עמר בר לב, לפעול בעקבות איומים על חייה של רעייתו. בציוץ בטוויטר כתב פרייס: "משטרת ישראל, כבוד השר. פונה אליכם ישירות. יש איומים קונקרטיים על חיי אשתי. אתם יודעים את זה, יש הודעות ברשתות, יש מספרי טלפון, יש שיחות איום מפורשות. החומר אצלכם. זה הזמן לפעול, עכשיו לפני שיהיה מאוחר מדי". ראש הממשלה נפתלי בנט גיבה: "מלחמת הפייק של מתנגדי החיסונים נגד אלרעי פרייס ואחרים צריכה להיפסק. הם מצילים חיים ומאפשרים לנו לשמור על ישראל פתוחה ומתפקדת". 

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, גינה את האיומים על ד"ר אלרעי-פרייס ואמר כי  אין מקום לשיח מהסוג הזה כלפי אף אדם, ובטח כלפי משרתי ציבור מסורים ומומחים בתחומם. "הוגשו שלוש תלונות בנושא בחודשים קודמים והן בחקירה. אני סמוך ובטוח כי משטרת ישראל תשלים את החקירה בצורה רצינית ותרד לשורש העניין״, אמר בר לב.

פרופ' סלמן זרקא, ממונה הקורונה, קרא לרשויות האכיפה לעשות "כל מה שצריך מול האיומים נגד אלרעי פרייס". בריאיון לאילאיל שחר בתוכנית בחצי היום" אמר פרופ' זרקא: "נדרש כאן טיפול אמיתי כדי שהיא ואחרים במערכת יוכלו לפעול במקצועיות".

ד"ר שרון אלרעי-פרייס אמרה בראשית השבוע כי היא סופגת איומים ומתקפות ברמה יומיומית בידי מתנגדי חיסונים ואף נערכות הפגנות מתחת לביתה. "זה מגיע אליי גם באופן אישי. מטיחים בי כל מיני האשמות. מתנגדי חיסונים תוקפים אותי אישית על הבחירות שלהם לא להתחסן. זה אפילו יותר מורכב כשזה מתחת לבית שלי והילדים שלי חשופים לזה. יש הפגנות של אנשים שמקללים ועושים חיבורים למלחמת העולם השנייה. דברים נוראיים. זה קורה ברמה יומיומית. היו איומים עד למצב של לתת לי כפתור מצוקה", ציינה בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

בריאיון היא הבהירה כי איננה מפחדת וכי מדובר בקושי שצריך לדעת להזיז הצידה. "רוב העם יודע ומבין מה אנחנו עושים ומעריך. אי אפשר לתת לזה לשבור אותנו. אני לא נמצאת ברשתות החברתיות בצורה מכוונת - לא לראות את הגועל הזה", הוסיפה.

אתמול התייחס משרד הבריאות להסתה נגד ד"ר אלרעי-פרייס וכתב בציוץ כי עליה להיפסק מייד. "אין שום מקום לקללות, איומים והסתה. זה מסוכן. משרד הבריאות רואה את הדברים בחומרה רבה. תלונה מוגשת למשטרה", נכתב.