-

דיווחים בסוריה: ישראל תקפה באזור דמשק

סוכנות הידיעות הסורית: מערכות נ"מ ירו אל טילים מכיוון ישראל • דיווח: התקיפה פגעה במחסנים של חיזבאללה ומיליציות איראניות
רועי קייס וגל ברגר
30 באוקטובר 2021
13:01
עודכן ב 20:34

תקיפה לאור יום: סוכנות הידיעות הרשמית בסוריה דיווחה היום (שבת) על תקיפה ישראלית ממערב דמשק. נטען כי בתגובה לטילים ישראלים שנורו לעבר פאתי הבירה הסורית, הופעלו מערכות ההגנה האווירית של הצבא הסורי. בדיווח של ערוץ אלערביה נמסר, כי התקיפה הישראלית פגעה במחסנים של חיזבאללה ומיליציות איראניות באזור. 


התקיפה, שמיוחסת לישראל, היא השלישית החודש ופגעה, לפי הדיווחים שם, במשלוח נשק איראני שהיה אמור להגיע לחיזבאללה. היא בוצעה באמצעות טילי קרקע-קרקע, ולא מהאוויר. בישראל לא מתייחסים לדיווחים.

על פי מקור צבאי סורי רשמי, טילי קרקע-קרקע שוגרו בשעות הצהריים מצפון ישראל לעבר כמה מוקדים בפרברי דמשק. שני חיילים סורים נפצעו ונגרם נזק לרכוש. בהודעה הרשמית מדמשק נמסר כי אש נ"מ נורתה אל הטילים וחלק מהם הופלו.

גורם ביטחוני ישראלי אמר השבוע כי חיל האוויר יצטרך להחליט בקרוב אם לבצע פעולה מקיפה נגד מערך ההגנה האווירי הסורי, כדי לשמר את העליונות הישראלית באזור - כך פורסם בחדשות הערב בכאן 11. 

בישראל מודאגים מצמצום חופש הפעולה של חיל האוויר בסוריה, בין השאר בגלל שיפור טכנולוגי בסוללות הנ"מ מתוצרת רוסיה ואיראן - שבשימוש חיל האוויר הסורי. בתקיפות האחרונות שמיוחסות לישראל בסוריה נורו עשרות טילי נ"מ לעבר המטוסים הישראליים בזמן התקיפה, דבר שמטריד מאוד את חיל האוויר הישראלי.