אוחובסקי, ארכיון
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

תחקיר כאן חדשות: גל אוחובסקי, נשיא ארגון הנוער הגאה, פעל לכאורה באלימות ובכוח וכפה את עצמו על גברים

לפי העדויות אוחובסקי פעל באלימות וכפה עצמו על גברים מהקהילה הגאה. כך לדברי גברים שדיברו עם כאן חדשות ועמוד "תורנו" באינסטגרם. א', שנמצא דובר אמת בפוליגרף: "יותר מחמש פעמים הוא ניסה להפוך אותי בכוח. אמרתי לו 'די, בוא נפסיק עם זה". ב': "ניסיתי להדוף אותו. הוא כפה את עצמו עליי למרות התנגדותי". בעקבות התחקיר: גל אוחובסקי מתנצל - ומודיע על הפסקת פעילותו כנשיא ארגון נוער גאה
מיכל רבינוביץ'
01 בנובמבר 2021
19:54
עודכן ב 21:38

צפו בתחקיר של מיכל רבינוביץ' מתוך חדשות הערב בכאן 11

גל אוחובסקי הוא מראשי הקהילה הגאה בישראל: הוא מכהן כנשיא ארגון הנוער הגאה "איגי", מוביל טיפול בנוער הגאה ומרבה להתבטא נגד תקיפות מיניות.

בשבועות האחרונים הגיעו לידי מיכל רבינוביץ' עדויות של גברים שחלקן פורסמו בתחקיר. עדויות המספרות שאוחובסקי לכאורה כפה עצמו עליהם בניגוד לרצונם במהלך מפגשים מיניים ואף פעל בכוח ובאלימות.

במרכז התחקיר עומדת עדותו של א', שהותקף לטענתו על ידי אוחובסקי לפני כשנה וחצי. השניים קבעו להיפגש למפגש מיני עם גבולות ברורים שהופרו מייד. "זה קרה מהרגע הראשון", מעיד א', "כמה דקות, הופעל איזה כפתור והוא לא תיקשר כמו בן אדם, הוא תיקשר כמו חיה. יותר מחמש פעמים הוא ניסה להפוך אותי בכוח, להחדיר לי אצבעות, לגעת, להגיע בכל דרך אפשרית לאזור הזה".

א' מספר שביקש מאוחובסקי להפסיק: "אלו היו מילים מאוד נחרצות: 'די, זה לא נעים, בוא נפסיק את זה'. היו דברים מאוד לא משתמעים לשתי פנים". עדותו של א' מגובה בבדיקת פוליגרף שבה נמצא דובר אמת.

עדות נוספת היא זו של ב', גבר שאיתו נפגש אוחובסקי לפגישת עבודה לפני מספר שנים. "ישבנו רחוקים אחד מהשני ופשוט ברגע הוא זינק אליי והתחיל לנשק אותי", הוא סיפר, "ניסיתי להדוף אותו. הוא כפה את עצמו עליי למרות התנגדותי, עד שגמר".

מטעמו של גל אוחובסקי נמסר:

לגבי המקרה הראשון: עד רגע הפניה מכם לא ידע גל דבר על תחושותיו של חבר הקהילה. מתוך הבנה ורגישות גל מבקש להתנצל מעומק ליבו בפני האדם על התחושה הרעה שנגרמה לו.

באשר לעדות השניה: בניגוד למה שמחייב הדין וכללי האתיקה, לא הועברו מצד התאגיד שום פרטים לגביה, ואין לו דרך להגיב או להתגונן בפני אירוע שלא פורט בפניו. אך כאמור, מרגע שזו התחושה, הוא מתנצל גם בפני המעיד השני.

כמי שהקדיש את חייו לקהילה החליט גל כי אחריותו מחייבת אותו להפסיק את פעילותו כנשיא איגי, ארגון הנוער הגאה. הארגון הוא מפעל חייו, והוא אינו מעונין שרבב ידבק בארגון הנהדר הזה.

מארגון הנוער הגאה איגי נמסר:

בעקבות הכתבה ששודרה הערב קיבל הוועד המנהל של איגי את הודעתו של גל אוחובסקי כי יסיים את תפקידו כנשיא איגי. 

אנו מקווים כי האירועים המתוארים בתחקיר יבוררו בהקדם, השנים האחרונות מביאות רוח חדשה של יצירת רשת ביטחון למתלוננות ומתלוננים - הרוח הזו חייבת להיכנס גם לתוך הקהילה הגאה ואנו, כארגון המוביל והגדול בקהילה שאחראי על אלפי חניכות וחניכים ומאות רבות של מתנדבים ומתנדבות, לוקחים על עצמנו תפקיד משמעותי בבניית ושינוי השיח.

משימתנו היא ליצור עולם ומרחב בטוח לכל נערה ונער בקהילה הגאה בישראל וכל מי שנושא תפקיד בארגון חייב לשמש לכך דוגמא.

קווי הפניות הדיגיטליים שלנו פתוחים והמדריכים והמדריכות שלנו קשובים לכל אחת ואחד שירצו לדבר, לשתף או להתייעץ בנוגע לאירועים שקרו ולכל נושא שקשור אליהם. אנו מחויבים לחיסיון מלא ולבירור מיידי של כל תלונה.

סייע בהכנת התחקיר: עומרי פיינשטיין, מייסד עמוד "תורנו" באינסטגרם

קו הסיוע של המרכז לתקיפה מינית לנערים וגברים - 1203