גל אוחובסקי, ארכיון
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

בעקבות תחקיר כאן חדשות: תלונה ראשונה הוגשה למשטרה נגד גל אוחובסקי

אמש פורסמה בחדשות השבת בכאן 11 עדות נוספת נגד העיתונאי והיוצר • במרכז התחקיר שפורסם בשבוע שעבר בכאן חדשות: שתי עדויות לפיהן אוחובסקי פעל לכאורה באלימות וכפה עצמו על גברים בקהילה הגאה • בעקבות התחקיר הודיעה בשבוע שעבר המשטרה על פתיחה בחקירה פלילית נגד אוחובסקי
דניאל אלעזר
07 בנובמבר 2021
19:14

בעקבות תחקיר כאן חדשות: תלונה ראשונה הוגשה הערב (ראשון) נגד גל אוחובסקי. התלונה הוגשה למטה משטרת מרחב ירקון בתל אביב. כזכור, יומיים לאחר פרסום התחקיר בחדשות הערב בכאן 11, הודיעה המשטרה על פתיחת חקירה פלילית נגד אוחובסקי בחשד לעבירות מין.

צפו בתחקיר של מיכל רבינוביץ' ועומרי פיינשטיין

במרכז התחקיר, עומדת עדותו של א', שהותקף לטענתו על ידי אוחובסקי לפני כשנה וחצי. השניים קבעו להיפגש למפגש מיני עם גבולות ברורים שהופרו מייד. "זה קרה מהרגע הראשון", העיד א', "כמה דקות, הופעל איזה כפתור והוא לא תיקשר כמו בן אדם, הוא תיקשר כמו חיה. יותר מחמש פעמים הוא ניסה להפוך אותי בכוח, להחדיר לי אצבעות, לגעת, להגיע בכל דרך אפשרית לאזור הזה".

א' סיפר שביקש מאוחובסקי להפסיק: "אלו היו מילים מאוד נחרצות: 'די, זה לא נעים, בוא נפסיק את זה'. היו דברים מאוד לא משתמעים לשתי פנים". עדותו של א' מגובה בבדיקת פוליגרף שבה נמצא דובר אמת.

לפצח את תחקיר אוחובסקי | האזינו לפרק בהסכת "עוד יום"

עדות נוספת היא זו של ב', גבר שאיתו נפגש אוחובסקי לפגישת עבודה לפני מספר שנים. "ישבנו רחוקים אחד מהשני ופשוט ברגע הוא זינק אליי והתחיל לנשק אותי", הוא סיפר, "ניסיתי להדוף אותו. הוא כפה את עצמו עליי למרות התנגדותי, עד שגמר".

אמש פורסמה בחדשות השבת בכאן 11 עדות חדשה נגד אוחובסקי. מיכל רבינוביץ' ומייסד "תורנו" עומרי פיינשטיין הביאו את עדותו של ג', שמצטרפת לשתי העדויות הקודמות נגד נשיא איגי לשעבר. על פי העדות, אוחובסקי שידל אותו למגע מיני, והשתמש באלימות באחד המפגשים שאליהם הגיע לטיפול הוליסטי-מקצועי לפני 14 שנים. עדותו של ג' מגובה בבדיקה במכונת אמת.

צפו בכתבה שפורסמה אמש בחדשות השבת

מטעמו של גל אוחובסקי נמסר אמש בתגובה: "בהיעדר פרטים גל אוחובסקי אינו יכול להתייחס לסדרת המפגשים אשר התקיימו לדבריכם לפני למעלה מעשור. גל אוחובסקי מבקש להביע את צערו והתנצלותו בפני השותף למפגשים הארוטיים על כך שחש אי נוחות לאורך זמן ולאורך מספר מפגשים ביניהם. תאגיד השידור מודע לכך שאין דרך להגיב לטענה אנונימית בהקשר לארוע שלא ידוע אם ומתי התקיים, פרט להצהרה שהיו מפגשים רבים ולאורך זמן. מדובר בבקשה לתגובה שנועדה לצאת ידי חובה ותו לא. שיטה זו אינה מאפשרת לאף אדם הגנה מינימלית והופכת את אוחובסקי לאשם באופן אוטומטי במשפט הציבורי".

עוד דווח אמש בחדשות השבת כי בעקבות התחקיר צפוי להגיע אדם ראשון למסור עדות במשטרה ולאחר מכן אוחובסקי יזומן לחקירה על המעשה. עד כה הגיעו למשטרה חמש פניות על אירועים שחלקם טריים - והתרחשו בחצי השנה האחרונה.