סא"ל דן שרוני, ארכיון
-

הקצין החשוד בצילום סתר של חיילות הודח מתפקידו

סא"ל דן שרוני יובא היום לבית הדין הצבאי בקרייה לדיון בהארכת מעצרו
איתי בלומנטל
29 בנובמבר 2021
15:56
עודכן ב 17:12

ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה"ל, האלוף מישל ינקו, חתם היום (שני) על כתב הדחתו של סא"ל דן שרוני, מפקד בית הספר לנהיגה בבה"ד 6, שחשוד כי צילם בסתר עשרות חיילות. בד בבד נמשך ההליך הפלילי נגדו, והיום הוא יובא לבית הדין הצבאי בקרייה לדיון בהארכת מעצרו.

נציגת הפרקליטות הצבאית אמרה בדיון להארכת מעצרו כי בימים האחרונים נגבו עדויות ובהן הן למדו על פגיעה בפרטיותן מצד החשוד. לדבריה, "נוכל לעדכן כי נכון להיום נגבו עדויות מ-36 נשים שזוהו ויש עוד שמונה שעדיין לא זוהו. גורמי מצ"ח פועלים על מנת לזהותן. הפעולות צפויות להארך עד ליום ראשון".

נציגת הפרקליטות הצבאית: בימים האחרונים נגבו עדויות משורת עבירות ובהן הן למדו על פגיעה בפרטיותן מצד החשוד. נוכל לעדכן כי נכון להיום נגבו עדויות מ 36 עדויות מנשים שזוהו ויש עוד 8 שעדיין לא זוהו. גורמי מצ"ח פועלים על מנת לזהותן. הפעולות צפויות להארך עד ליום ראשון. התביעה תבקש לעדכן כי חלה התפתחות כי יש תכנים מ2010 בהן נצפו חיילות ונשות קבע במצבים אינטמיים.

שרוני חשוד כי צילם בסתר לפחות 30 חיילות, משרתות קבע ואזרחיות במשך שנים, בבסיסים בהם שירת, ובהם מפקדת אוגדה 36. על פי החשד הוא הסתיר את המצלמות בחפצים כמו מטען לטלפון נייד והעביר תמונות אינטימיות של חיילות ששירתו תחת פיקודו למכשיר הטלפון הנייד שלו. 

 אחת המתלוננות פרסמה בחשבון האינסטגרם שלה ביום רביעי שעבר כיצד פגע בה שרוני, ואמרה כי הכניס אותה לבידוד בחדרו האישי בבסיס: "כשנכנסתי לחדר נתקלתי במספר מטענים מחוברים לשקע וקיבלתי הוראה מפורשת לא להוציא אותם. בדיעבד התגלה שהכל היה מרושת מצלמות – מצלמה מול המיטה מצלמה במקלחת, מצלמה בשירותים ועוד כל מיני מקומות שרק סוטי מין יכולים לחשוב עליהם. המצלמה שידרה אותי ישר לטלפון של הסגן אלוף שלי". 

המתלוננת הוסיפה כי בזמן שהחשוד תיעד וצפה בה, הוא שוחח איתה ושאל "האם נעים לי להתקלח במקלחת שלו". כמו כן תיארה המתלוננת את הקשר המיוחד בינה לבין דן ואמרה כי "דן היה עבורי יותר מאבא, ידע להיות חבר אמיתי וכנה. בטחתי בו, שמתי את השירות הצבאי שלי בידיו והוא החריב לי אותו".

החשדות נגד שרוני פורסמו לראשונה בעיתון "מעריב".