עד המדינה ניר חפץ בבית המשפט, אתמול
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חפץ בחקירה הנגדית: האיום היה ברור - אם לא אספק גירסה יחריבו את משפחתי

ביום השני לחקירתו הנגדית העיד חפץ על תנאי מעצרו: "שבוע שלם לא ראיתי צלחת, לא סכו"ם. אכלתי על הברכיים. דרשתי יומיים שלושה לראות רופא - וזה נמנע ממני בטיעונים מגוכחים" • בדיון הוצגו קטעים מחקירתו בממשלה בו נאמר לו: "ממליץ לך לשקול את עתידך, הפצצה שתחטוף תזעזע את עולמך"
תמר אלמוג ואמוץ שפירא
01 בדצמבר 2021
09:24
עודכן ב 13:07

משפט נתניהו: הבוקר (רביעי) נמשכת בבית המשפט המחוזי בירושלים חקירתו הנגדית של עד המדינה ניר חפץ, שהחלה אתמול. בדיון הוצג חלק מהחקירה שעבר חפץ במשטרה, וחפץ העיד: "האיום היה ברור, אם לא אספק גרסה יחריבו את משפחתי, זה פשוט נאמר עשרות פעמים".

חפץ העיד על התנאים הקשים לדבריו במעצרו, על כך שאכל במשך כל הזמן רק פרוסות לחם או סנדוויץ' קר מהמכונה בחקירות. "שבוע שלם לא ראיתי צלחת, לא סכו"ם. אכלתי על הברכיים ועל שולחן החקירות", העיד והוסיף שאף נמנע ממנו טיפול רפואי.

בעדותו אתמול סיפר חפץ על הלחצים שהפעילו עליו חוקרי המשטרה ואמר כי הבין מן הרגע הראשון שהם רוצים לנבור בטלפונים הניידים שלו כדי להפעיל עליו לחץ ומאיימים "לפרק לו את הפרטיות". לדבריו, החוקרים התחלפו מעת לעת אבל הלחצים שהופעלו עליו היו בלתי פוסקים. באחד מקטעי החקירה שהקרינה ההגנה בבית המשפט, צעק החוקר על חפץ: "יש לך משפחה? יש לך ילדים? יש לך אשה? הם חשובים לך? אל תעשה את זה עבורך, תעשה את זה עבור המשפחה שלך! מה אתה ראש ארגון פשיעה?!".

חפץ אמר בעדותו כי ספג צרחות קשות יותר ואיומים, רק משום שהגרסה שמסר לא מצאה חן בעיני החוקרים. העיתונאים הוצאו לזמן קצר מן האולם כדי לאפשר לעד להשיב על אחת השאלות בדלתיים סגורות.