תיעוד מרמאללה

שני ישראלים נכנסו בטעות לרמאללה והותקפו

פלסטינים זיהו מכונית צבעונית של חסידי ברסלב והציתו אותה • הישראלים שהיו בתוכה חולצו בידי אנשי מנגנון הביטחון של הרשות הפלסטינית והועברו לידי צה"ל בשלום • אחד הישראלים שחולצו שיחזר: "היה נס שהצלחנו לצאת מהרכב, רצנו 10 דקות ברחוב" • צעירים התגרו באנשי הביטחון ליד המכונית השרופה: "אנחנו אנשי מוחמד דיף"
כתבי כאן חדשות
01 בדצמבר 2021
20:55
עודכן ב 11:08

תיעוד פלסטיני מרמאללה

כמעט לינץ': שני ישראלים נכנסו אמש בטעות עם מכוניתם לרמאללה, והותקפו בידי פלסטינים שהציתו את כלי רכבם - מכונית צבעונית של חסידי ברסלב. הם חולצו בידי אנשי מנגנון הביטחון המסכל של הרשות הפלסטינית, והועברו לאחר זמן קצר לידי צה"ל בשלום. היה נס שהצלחנו לצאת מהרכב, רצנו 10 דקות ברחוב.

בחקירתם, ממנה שוחררו הלילה (חמישי), סיפרו השניים: "היינו בתחנת דלק בעלי ואספנו כסף כדי לנסוע לקבר מתתיהו כהן גדול (ליד מודיעין עילית). שאלנו את המוכר איך אנחנו יכולים להגיע, כי אין לנו ווייז. הוא אמר לנו 'כמה קילומטרים אחרי שילה תפנו ימינה, ואז תמשיכו רק ישר'. זה מה שעשינו, באמצע הדרך קלטתי שאנחנו לא בכיוון ואז קרה מה שקרה, בלוקים, אבנים ופצצות".

ברשתות החברתיות של חמאס הופצו סרטונים ובהם נראים צעירים תושבי רמאללה מתגרים באנשי מנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית סמוך למכונית השרופה של שני הישראלים. הצעירים קראו לעבר אנשי הביטחון: "אנחנו אנשיו של מוחמד דף", ראש הזרוע הצבאית של חמאס שניצל כמה פעמים מניסיונות חיסול של ישראל. 

דובר חמאס, פוזי ברהום, שיבח את הפלסטינים שתקפו את הישראלים, ואמר כי "זוהי פעולה לאומית של גבורה". הוא הוסיף שחובה להמשיך פעילויות מהסוג הזה בכל הגדה ובנקודות החיכוך עם ישראל. בצהרה מטעמו כתב ברהום "על מנגנוני הביטחון להגן על עמם מפני התקפות של המתנחלים, ולא להחזירם לאויב".

 הישראלים שנכנסו עם מכוניתם לרמאללה

בהכנת הידיעה השתתפו גל ברגר, נורית יוחנן, כרמל דנגור ואיתי בלומנטל