מתן כהנא
יוסי זליגר, פלאש 90

השר לשירותי דת: לבטל את סעיף הנכד בחוק השבות

השר מתן כהנא לכאן רשת ב: ישראל חזקה מספיק כדי שאם נכד ליהודי סובל מאנטישמיות בעולם נדע להביא אותו ארצה גם בלי הסעיף הזה. לא מאמין שבקואליציה הנוכחית זה בר שינוי
קלמן ליברמן
05 בדצמבר 2021
10:31

השר לשירותי דת, מתן כהנא, אומר הבוקר (ראשון) כי יש לבטל את סעיף הנכד בחוק השבות. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב, אמר כהנא כי אינו מאמין שבקואליציה הנוכחית הדבר בר שינוי. "אם היו מקבלים את אמנת גביזון-מדן לפני 20 שנה, היום לא היה סעיף כזה. ישראל חזקה מספיק כדי שאם נכד ליהודי סובל מאנטישמיות בעולם נדע להביא אותו ארצה גם בלי הסעיף הזה", אמר השר כהנא.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב 

על הרפורמה בגיור שהעלה אמר כהנא כי ישנם בישראל כ-450 אלף איש שאבא או סבא שלהם היו יהודים ולפי הלכה הם אינם מוכרים יהודים ולא נעשה עד היום די כדי לקרב אותם לגיור על פי ההלכה. "בקואליציה יש הסכמה רחבה שצריך לטפל בזה בצורה הלכתית. זו משימת הדור שלנו לקרב את האנשים האלה לגיור על פי ההלכה. לפי הסכם הקואליציוני נפתח את הגיור ההלכתי בישראל לרבני ערים. אנשים מחפשים גיור אמיתי, תעודה שמראה שישראל מכירה בגיור שלהם. אנחנו יכולים לקרב את האנשים האלה ליהדות. המערך עד היום לא עשה די לקרב את האנשים האלה. אם נעשה שינוי משמעותי נוכל למשוך עוד רבבות להתגייר על פי ההלכה ולהחזיר אותם הביתה ליהדות".