-

רה"מ בנט בביקור בדרום: "קיבלנו מיליציות כמו במערב הפרוע, אנחנו נלחמים"

ראש הממשלה בדרום: "ההזנחה שהייתה היא מאחורינו, האחריות היא שלנו" • שר המשפטים סער: הדרום זו החזית הכי משמעותית מבחינת בעיות הפנים במדינה • אב שבתו בת ה-10 הותקפה מינית בידי פורץ בדרום בחודש פברואר, לכאן רשת ב: "חיים בחוסר משילות" • בן 12 נעצר בחשד שיידה אבנים לעבר אוטובוס בבאר שבע
אסף פוזיילוב
06 בדצמבר 2021
09:00
עודכן ב 21:47

ראש הממשלה נפתלי בנט הגיע היום (שני) לדרום לישיבה עם ראשי רשויות על הפשיעה הבדואית. בסיור שערך מול רהט אמר בנט: "הגדרנו מלחמה בפשיעה הערבית כיעד לאומי. פגיעה בביטחון תושבי הדרום זו לא הבעיה של החברה הערבית, זו הזנחה של שנים. קיבלנו מיליציות כמו במערב הפרוע, אנחנו נלחמים". שר המשפטים גדעון סער אמר: "הדרום זו החזית הכי משמעותית מבחינת בעיות הפנים במדינה". 

ראש עיריית דימונה, בני ביטון, פנה לבנט ואמר: "זה לא התחיל מהיום, אבל הם הגיעו לקווים שאנחנו לא רגילים. זה פיגוע חבלני. קמות פה מליציות, איפה נשמע כדבר הזה?" ביטון המשיך וטען בפני ראש הממשלה: "הסתובבת בדרום ואמרת 'אין משילות'. אתה מחזיק בהגה עכשיו, התקווה שלנו היא בך". 

אובדן שליטה בדרום | עוד יום

בנט השיב: "אני שומע את הזעקה ואתם צודקים. אנחנו לא מחכים וההזנחה שהייתה היא מאחורינו. העברנו הגדלה משמעותית בתקציב לטיפול בנושא, המשטרה צריכה לגייס אנשים, זה לא פשוט. העברנו בממשלה החלטה על הסדרת היישובים הבדואים. אנחנו לא נבעט את הכדור לממשלה הבאה, האחריות היא שלנו ורק שלנו". 

המשנה לראש עיריית רהט, עטא אבו מדגם, טען לקראת הגעתו של בנט: "במקום להגיע לדרום בזמן גל ההסתה נגד האזרחים הבדואים, תן להם פתרונות למצוקת החיים שלהם כמו בנושא הדיור". לדבריו, בנט היה צריך לבוא לישיבת עבודה בעיר רהט ולשמש ראש ממשלה של כולם, ולא להסתפק בתצפית מבצעית מחוץ לגבולות העיר.

לאחר הביקור, מסר ראש הממשלה הודעה מוקלטת לשוטרי משטרת ישראל. בנט מסר כי הוא "רואה את העבודה בדרום ובכל הארץ, אני גאה במאמצעים הכבירים שלכם, סומך עליכם ומגבה אותכם. בשם אזרחי ישראל אני רוצה להגיד שאני אוהב אותכם מאוד מאוד".

אב שביתו הותקפה מינית ע"י פורצים בדרום: "רצח של הנפש"

א', שבתו בת ה-10 הותקפה מינית על ידי פורצים בדרום לפני כעשרה חודשים, אמר היום לאסתי פרז בכאן רשת ב: "ביצעו מעשה סדום בבת שלי בזמן שהיא ישנה. זה רצח של הנפש, חדירה לפרטיות בדרגה כזו – אי אפשר לתאר את עוצמת הפגיעה". בריאיון לתוכנית בחצי היום הוא סיפר שמאז המקרה הוא מסתובב חמוש תמיד. "נכפתה עלינו מציאות של חוסר משילות, אין בעל בית".

האזינו לריאיון עם האב בכאן רשת ב

 

האב תיאר מציאות קשה שעוברת משפחתו בשנה האחרונה. "עובד זר ניסה לאנוס את הבת הקטנה שלי בזמן טיול בחווה חקלאית בדרום, זה דווח למשטרה וכלום לא קרה. בת אחרת התקשרה אליי בצרחות מהקניון ואמרה ששני בדואים עוקבים אחריה". הוא ציין כי בשנה האחרונה הוא לא עובד, כדי להישאר קרוב לבית כל הזמן. "אני חייב להיות סביב הבית ביום ובלילה", הוא טען.