מטוסי אדיר
צילום: דובר צה"ל

עשרות מטוסי קרב יתרגלו תקיפה באיראן מעל הים התיכון

התרגיל יתקיים באופן גלוי באביב ומטוסי חיל האוויר יטוסו בו לטווחים שמדמים תקיפה באיראן • גנץ יבקש מארה"ב להמשיך להפעיל לחץ על איראן
רועי שרון
08 בדצמבר 2021
19:53

חיל האוויר נערך בימים אלה לתרגיל נרחב שבו יתרגלו עשרות מטוסי קרב תקיפה באיראן – כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. התרגיל הגדול יתקיים באביב הקרוב מעל הים התיכון ומטוסי חיל האוויר יטוסו בו לטווחים שמדמים תקיפה באיראן.


לפני שלושה חודשים אמר הרמטכ"ל, רב אלוף אביב כוכבי, כי צה"ל מאיץ את התוכניות לתקיפה באיראן. משמעות ההצהרה היא הקצאת תקציבים ואימונים על מתווה לתקיפה באיראן, שכוללים בין השאר טיסה למרחק של יותר מאלף קילומטרים. התרגיל יהיה גלוי, ויצטרף למסרים שישראל מעבירה לעולם ולאיראן באחרונה.

גנץ יבקש מארה"ב להמשיך להפעיל לחץ על איראן

שר הביטחון בני גנץ ימריא הלילה לוושינגטון, ויבקש מארצות הברית להמשיך להפעיל לחץ על איראן - גם להשאיר כוחות במזרח התיכון, וגם לנקוט בפעולות של הצגת כוח כלפי טהראן. בישראל סבורים שהצעדים הללו הם המשמעותיים ביותר בזמן המשא ומתן מול איראן, וכי דווקא כעת, כשהשיחות במבוי סתום, יש מקום ללחץ נוסף.


גנץ סבור שיש לקדם את מה שמכונה בארצות הברית "Plan B" - כלומר, עוד סנקציות וכן איום בפעולה צבאית. לפני נסיעתו, נפגש גנץ עם הרמטכ"ל ועם ראש אגף המודיעין כדי לשמוע על ההתפתחויות האחרונות בתחום הגרעין האיראני.