איילת שקד, וליד טאהא
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פגישת שקד וטאהא בעניין חוק החשמל הסתיימה ללא הסכמות סופיות, בקואליציה מצפים שהחרם של טאהא יסתיים

ח"כ גנאים מרע"ם אמר בריאיון לרדיו מכאן - נפרק את הקואליציה אם הפגישה תכשל • הוויכוח הסוער בסיעת מרצ: פריג' התעמת עם גולן בסיעה סביב החוק להרחיב את ועדות הקבלה ביישובים - "אנחנו נגד חוקים גזעיים" • סגן שרת הכלכלה ביקש לתמוך בחוק וספג ביקורת מצד השר לשיתוף פעולה אזורי • גולן טען: "הגיע הזמן שנפסיק עם הטהרנות"
רדיו מכאן
21 בדצמבר 2021
08:08
עודכן ב 09:33

לאחר יותר מ-3 שעות הסתיימה פגישתם של שרת הפנים איילת שקד ויו"ר ועדת הפנים ווליד טאהא בעניין חוק החשמל. הפגישה נערכה בתיווכו של שר האוצר אביגדור ליברמן, והצטרף אליה גם יו"ר רע"ם מנסור עבאס. גורמים שנכחו בה הגדירו אותה "פגישה טובה" - אך עדיין לא התקבלו הסכמות סופיות בנוגע לחוק.

הפגישה נערכה על רקע איומים מצד סיעת רע"ם כי יחמירו את החרם על הקואליציה אם חוק החשמל לא יעבור בוועדת הפנים - וכעת בקואליציה מצפים כי עקב הפגישה כל חברי רע"ם, כולל טאהא, יצביעו היום (רביעי) בכנסת יחד עם הקואליציה - ובכך יסתיים החרם שהטיל טאהט על ההצבעות.

חבר הכנסת מרע"ם מאזן גנאים שיגר אתמול (שלישי) מסר מאיים לקואליציה בריאיון לרדיו "מכאן": רע"ם תפרק את הקואליציה אם לא ייצא עשן לבן מפגישתה של איילת שקד עם וליד טאהא הערב על חוק החשמל. 

לפני כשבוע נטש טאהא את המליאה במחאה על ההתנהלות של שרת הפנים שקד בחוק החשמל, שיחד עם פרובוקציות נוספות עלה לקואליציה בהפסד על חודו של קול לגבי הצעת חוק מהאופוזיציה.

בחודש שעבר פורסם בחדשות הערב כי ברע"ם הציבו אולטימטום לקואליציה, לפיו אם הצעת החוק לא תעבור בוועדת הפנים - לא תעבור אף חקיקה במליאה. 

על פי הפרסום, יוזם החוק - חבר הכנסת ווליד טאהא מרע"ם אומר כי שרת הפנים איילת שקד עסוקה בלרצות את חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ׳ ואיתמר בן-גביר. עוד דווח כי בסיעת רע״ם זועמים גם על השינוי בחלוקת הרווחים של מפעלי ים המלח עליו החליטה לאחרונה השרה שקד.