בני גנץ
צילום: נועם ריבקין, פלאש 90

המסר התקיף של כחול לבן לראשי הקואליציה

בכחול לבן דורשים להעלות את חוק הגיוס להצבעה בקריאה ראשונה כבר ביום שני וכן לאשר בוועדת השרים לחקיקה את חוק הפנסיות של קציני צה"ל. הקושי של הקואליציה: ספק אם רע"ם תסכים להצביע בנושא חוק הגיוס, בסמוך למשבר הנטיעות
זאב קם
13 בינואר 2022
08:53

בכחול לבן העבירו מסר תקיף לראשי הקואליציה לפיו הם דורשים ששני חוקים שלהם יקודמו בשבוע הבא, כך דווח היום (חמישי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. מדובר בחוק הגיוס, שבמפלגה דורשים שיעלה להצבעה בקריאה ראשונה ביום שני הקרוב. החוק השני הוא חוק הפנסיות של קציני צה"ל, והם דורשים שיאושר לפחות בוועדת השרים לחקיקה בתחילת השבוע הקרוב.

בכחול לבן אומרים כי במפלגה לא יסכימו לדחיות נוספות בהצבעה על חוק הגיוס כדי שלא לבזות את בית המשפט העליון. זאת לאחר שבית המשפט קבע לאחרונה בהחלטה שהוא ימתין רק עוד מספר ימים כדי לראות שהחוק עובר בקריאה ראשונה.

הקושי עבור הקואליציה הוא שרע"ם אמנם צפויה לחזור להצביע עם הקואליציה בשבוע הבא, אך בנושא חוק הגיוס ספק אם תהיה מוכנה כבר עכשיו, בסמוך למשבר הנטיעות, לתמוך גם בחוק זה.

בחודש שעבר פורסם בכאן רשת ב כי הושגה פריצת דרך במגעים על תמיכתה של רע"ם בהצעות חוק של מערכת הביטחון. לדברי גורמים במפלגה, בשיחה בין בני גנץ למנסור עבאס בנוגע לחוק הגיוס שאם תהיה אפשרות לחסוך מרע"ם את הצורך להצביע בעד החוק, בין השאר באמצעות תמיכה של חלקים מהאופוזיציה, אז יוחלט ללכת לקראתה. אך אם לא תהיה דרך אחרת לאשר את החוק יידרש ממנה להצביע בעדו.