-
צילום: רבנים לזכויות אדם

השר בר לב: תקיפת פעילי השמאל - פעילות של ארגון טרור

השר לביטחון פנים לכאן רשת ב: לפי מה שנראה מדובר בפעילות מאורגנת של קבוצת טרור שבאה ופוגעת באזרחי המדינה | האזינו
קלמן ליברמן
23 בינואר 2022
08:39

תקיפת פעילי השמאל בשומרון: השר לביטחון הפנים עמר בר לב אומר היום (ראשון) כי מדובר בפעילות של ארגון טרור. בריאיון לאסף ליברמן בכאן רשת ב הסביר בר לב: "לפי מה שנראה זו פעילות מאורגנת של קבוצת טרור שבאה ופוגעת באזרחי המדינה שבאו להפגין במקום". השר ציין כי המשטרה חוקרת את האירוע בשיתוף פעולה עם שב"כ.

האזינו לריאיון המלא עם השר בר לב בכאן רשת ב

ביום שישי האחרון, נפצעו שבעה פעילי שמאל לאחר שהותקפו בידי פעילי ימין רעולי פנים, בין גבעת רונן לכפר הפלסטיני בורין שבשומרון. התוקפים גם הציתו את רכבם של פעילי השמאל והעלו אותו באש. ממגן דוד אדום נמסר כי ארבעה פצועים פונו לבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

רבקה וייטנברג מתל אביב, שהגיעה למקום עם "קואליציית המסיק", סיפרה לכאן חדשות: "הגענו מתל אביב וכפר סבא לגבעת רונן. נטענו כ-20 שתילים. ראינו מאחור כמה רעולי פנים. הם ירדו עם אלות. היה רכב פלסטיני שהם שרפו ורכב נוסף של יהודים שזרקו עליו אבנים. פגעו בנו ובעלי הרכב - פעילים שהיו איתנו, נפצעו. יצאנו מהשטח ורעולי הפנים ברחו מהמקום. הם פשוט התנפלו עלינו וברחו".

האזינו לריאיון עם פעילת השמאל רבקה וייטנברג בכאן רשת ב

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן גינה את האירוע: "אלימות איננה מקובלת בשום אופן ותושבי השומרון כמובן שמתנגדים לה בתקיפות. אם מה שמתואר הוא נכון - זה מצער ופוגע בראש ובראשונה במתיישבים החלוצים בשומרון, אשר מוקיעים כל אלימות בכל תוקף. חובה להדגיש כי בעבר היו מקרים רבים של פרובוקציות יזומות מצד אנרכיסטים ופעילי שמאל קיצוני, המייצרים פרובוקציות מכוונות בשטח - וגם אותם יש להרחיק מהאזור".

שר החוץ יאיר לפיד אמר: "האלימות המזעזעת של פורעי חוק בשומרון צריכה להדליק נורות אזהרה אצל כולנו. המציאות הזאת תביא אותנו לתהום שאי אפשר יהיה לגשר עליה. המשטרה תחקור ותעמיד לדין את הפושעים, ואנחנו צריכים לחנך ולנהל שיח מעמיק על יחסי שכנות".