קמילה וליאבה
צילום: אי-פי

"התייעצות משפטית": מה גורם לעיכוב בחלוקת המדליות בהחלקה אמנותית?

הטקס לתחרות שהייתה ביום שני, ובה זכתה רוסיה בזהב, נדחה מסיבה לא ברורה. בוועד האולימפי מסרו כי "נוצר מצב בהתראה קצרה הדורש התייעצות משפטית" אך לא פירטו
רם ברנדס
09 בפברואר 2022
11:11

טקס חלוקת המדליות לתחרות הקבוצתית בהחלקה אמנותית נדחה עקב "התייעצות משפטית", כך נמסר היום (רביעי) מהוועד האולימפי. עם זאת, בוועד סירבו למסור מה הסיבה לבדיקה אך פרטים נוספים יימסרו היום. רוסיה זכתה בזהב בתחרות שנערכה ביום שני, ארצות הברית זכתה במדליית הכסף ויפן בארד. מספר כלי תקשורת מדווחים כי ייתכן ומדובר בבדיקת סמים חיובית שנלקחה לפני תחילת המשחקים.

הרוסים ניצחו בתחרות בזכות הופעה היסטורית קמילה וליאבה בת ה-15, שצפויה לקחת את הזהב גם בתחרות האישית שתתקיים ביום חמישי. וליאבה, זוג המחליקים אנסטסיה מישינה ואלכסנדר גליאמוב והמחליק מארק קונדרטיוק – לא הופיעו לאימונים שהתקיימו היום לקראת התחרויות האישיות, ולא נמסרה סיבה על כך. 

"נוצר מצב בהתראה קצרה הדורש התייעצות משפטית", אמר דובר הוועד האולימפי, מארק אדמס, בתדריך שנערך היום מבלי לספק פרטים נוספים. "אנחנו עושים הכל כדי שהמצב הזה ייפתר בהקדם האפשרי. אני לא יכול לתת לך פרטים נוספים, אבל אנחנו נעשה את המיטב". 

מאיגוד ההחלקה הבינלאומי לא נמסרה תגובה בנושא. דובר הקרמלין, דימיטרי פסקוב, סירב להגיב לדיווחים על הדחייה.