שליחי תן ביס
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ישראל מתייקרת: חברת תן ביס הודיעה למסעדנים על העלאת עמלות הסליקה

עבור ישיבה במסעדה יעלה התעריף ב-1.5% ובמשלוחים מרוכזים לחברות ב-2.5% • כיום גובה החברה עמלה של 6% מהתשלום המלא למסעדה, כולל המע"מ, על כל פעולה או סליקה שמבוצעת על ידי לקוחות היושבים במקום - כך שמדובר בהתייקרות של 25% • המסעדנים זועמים: ניצול ציני של גל עליות המחירים
דנה ירקצי
21 במרץ 2022
19:22

חברת תן ביס הודיעה היום (שני) למסעדנים ובעלי רשתות מזון מהיר על העלאת תעריף הסליקה ב-1.5% בישיבה בבית העסק, ובשימוש במשלוחים מרוכזים לחברות ב-2.5%. לטענת החברה, הצעד נעשה ברקע עליות המחירים הכלליות במשק בגלל מגפת הקורונה והמלחמה באוקראינה.

כבר היום לוקחת החברה 6% מהתשלום המלא למסעדה, כולל המע"מ, על כל פעולה או סליקה שמבוצעת על ידי לקוחות היושבים במקום. העלאה של 1.5% מ-6% מהווה למעשה התייקרות של 25% מדמי שירות הסליקה.

המסעדנים זועמים על המהלך ואומרים כי מדובר בניצול ציני של גל עליות המחירים, במיוחד כשמדובר בסליקת עסקאות אשראי בישיבה בבית העסק - שכן אפשרות הישיבה במסעדות הוסדרה לפני זמן לא רב, עקב דעיכת המגפה וביטול התו הירוק. עוד טוענים המסעדנים כי העלאה של 2.5% בעמלה עבור הזמנות מרוכזות מחברות היא ניצול. הזמנות אלו, הם אומרים, יכולות להגיע לכדי אלפי שקלים - מהם תגזר העמלה.

חברת תן ביס מתמקדת בסליקת תשלומים למסעדות ובשירותי הזמנות מזון ממסעדות, ומתבססת בעיקר על תשלום בישיבה במסעדה ובאיסוף עצמי, אך הזמנות מרוכזות הם חלק משמעותי מפעילותה.