-

ארגון דאעש קיבל אחריות על הפיגוע בחדרה

במשטרה מעריכים: המחבלים - בני דודים שהשתייכו לארגון • שני המחבלים הגיעו מהעיר לרחוב הראשי בחדרה כשכל אחד מהם חמוש ברובה M16 ואקדח. בהמשך נמצאו ברשותם גם שלושה סכינים ו-1,100 קליעים
איתי בלומנטל, משה שטיינמץ ורועי קייס
27 במרץ 2022
22:36
עודכן ב 02:26

איימן ואבראהים אגבאריה, בני דודים מאום אל פחם המשתייכים לדאעש, הם שני המחבלים שרצחו אמש (ראשון) שני שוטרים בפיגוע הירי במרכז חדרה. המשטרה ביצעה מעצרים הערב בכל אזור ואדי עארה ובאום אל פחם בפרט.

ארגון דאעש פרסם הודעת קבלת אחריות על הפיגוע. בכרוז של הארגון נכתב כי "עימותים בנשק מקלעים התנהלו בין הצדדים. כתוצאה מכך נהרגו שניים מהמשטרה היהודית ועוד עשרה נפצעו". גורמים ביטחוניים צוטטו בדיווח של סוכנות הידיעות של הארגון וטענו כי שני המחבלים הם לוחמים של הארגון. עוד צוין כי הפיגוע התרחש ימים ספורים לאחר הפיגוע שביצע מוחמד אבו אל קיעאן בבאר שבע. מדובר בקבלת אחריות חריגה של ארגון הטרור על פיגוע בישראל, לאחר שב-2017, כבר קיבל אחריות על פיגוע שאנשיו ביצעו כביכול בירושלים. 

מפקד מחוז חוף במשטרה, ניצב יורם סופר, אמר לחדשות הערב בכאן 11: "מילאנו את כל המחוז בשוטרים". אחד המחבלים נעצר ב-2016 לאחר שנסע לטורקיה כדי להצטרף לדאעש, ריצה כשנה וחצי בכלא על עבירות ביטחון. המחבל השני היה עצור במשך שלושה שבועות ב-2017.

שני המחבלים הגיעו לרחוב הראשי בחדרה כשכל אחד מהם חמוש ברובה M16 ואקדח. בהמשך נמצאו ברשותם שלושה סכינים, 1,100 קליעים ומשקפים מגן. הם רצחו תחילה שוטר ושוטרת שהיו בדרך לבסיס אחרי השתלמות בעיר. לאחר שפגעו בשוטרים, הם לקחו מאחד מהם רובה טעון והשתמשו בו להמשך הפיגוע. שוטרי יחידת מסתערבים שקנו אוכל במסעדה סמוכה שמעו את היריות, מיהרו למקום וחיסלו את שני המחבלים. במהלך קרב היריות לוחם אחד מהם נפצע בינוני ואדם נוסף קל.


איימן ואבראהים אגבאריה

הרמטכ"ל אביב כוכבי, ראש השב"כ רונן בר, מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי וראש אמ"ן אהרון חליוה מבצעים הערכת מצב טלפונית עם שר הביטחון בני גנץ. במשטרה העריכו כי המחבלים תכננו מראש לפגוע באנשי ביטחון ולחטוף את כלי הנשק שלהם ולכן הגיעו עם ארגז התחמושת שכלל 1,100 כדורים שמתאימים לנשק ארוך. על גופם נשאו כל אחד שלושה אקדחים וסכינים.

ארגוני הטרור הג'יהאד האסלאמי וחמאס בירכו על הפיגוע ומסרו כי מדובר ב"פעולה הרואית שמהווה תגובה טבעית על פשעי האויב הציוני". עוד נכתב בהודעה מטעם ארגון הטרור: "אנו מדגישים שהיא תגובה חוקית על פשעי הכיבוש נגד העם הפלסטיני ועל המקומות הקדושים. העם הפלסטיני ממשיך בדרך ההגנה על ארצנו בכל האמצעים עד השחרור".