-

אחרי אירועי הירי: סולחה בסכסוך המשפחות ברהט

בשבועות האחרונים חשודים ירו לבתי קפה בבעלות משפחת אלעוברה בעיר • עדיין לא הושגה סולחה עם משפחת בת ה-14 שנפגעה מקליע תועה
איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
04 במאי 2022
15:32

אחרי שורת תקריות ירי בעיר, הושגה היום (רביעי) סולחה סופית בין משפחת אלעוברה, המחזיקה בכמה בתי קפה בעיר, לבין משפחת אלבחירי, שבניה היו אחראים על פי החשד לכמה אירועי ירי בשבועות האחרונים, חלקם אל בתי קפה בבעלות משפחת עלעוברה. הסולחה נחתמה בבית של השייח' פריד אלהוזייל, שמשפחתו תיווכה בהסכם.  

אחד ממארגני הסולחה בין שתי המשפחות שירו אמר: "כל משפחה וויתרה על דברים, חלקם הערך שלהם עסקי וכספי. למשל התמודדות על מכרז. יש ברהט אנשים טובים ואני מקווה שזה יתקן את הסטיגמה שנוצרה". בשבוע שעבר נפצעה נערה בת 14 בעיר מכדור תועה. עם משפחתה עדיין לא הושגה סולחה, אלא רגיעה בלבד (הודנא) של 15 יום. כעת מחכים לראות מה מצבה ועדיין מתנהל בין הצדדים משא ומתן. 

בשבוע שעבר הושגה רגיעה בין משפחות אלעוברה ואלבחירי. ח'ליל אלהוזייל נציג החמולה שגישרה בין הצדדים, סיפר אז לכאן חדשות: "המשפחות של היורים מתנערות מהם. הם נהיו אנשי סמים, יש להם כסף. אנחנו מושיבים אותם, רואים מי אשם ושופטים לפי החוק הבדואי. אני בטוח שהם יקשיבו, אם לא - נעניש אותם. אפשר לסלק אותם מהעיר, אתה קודם צריך לכבד את עצמך, את הבית והמנטליות, את ההיסטוריה שלך". 

הטרור הפלילי ביישובים הבדואים בנגב | האזינו לפרק בהסכת "עוד יום"

בתחילת החודש אירעו שתי תקריות ירי קשות ברהט. ב-7 באפריל הגיעו רעולי פנים לסניף "קפה קפה" בעיר בבעלות משפחת אלעוברה וירו לכל עבר. הבעלים של בית הקפה אמר לכאן חדשות כי החשודים עשו זאת בגלל שנשים ישבו בבית הקפה: "הם פרצו למקום והתחילו לירות, לשבור כיסאות על אנשים ולהעיף חפצים". יומיים לאחר מכן, תקרית ירי נוספת אירעה בבית קפה נוסף בעיר, גם הוא בבעלות משפחת אלעוברה, בה נפצעו שני צעירים בשנות ה-20 לחייהם.