קסטיאל
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

ועדת השחרורים: אלון קסטיאל יזכה לשחרור מוקדם

הפרקליטות ביקשה צו עיכוב ביצוע כדי לשקול אפשרות לערער על ההחלטה, אך ככל הנראה לא תערער. עבריין המין הורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות מין בארבע נשים. הוא היה אמור לסיים את אסרו במארס 2023
ורד פלמן ושלי טפיירו
16 במאי 2022
15:21
עודכן ב 22:06

על אף התנגדותה להחלטת ועדת השחרורים של פרקליטות המדינה היום (שני) לשחרר את עבריין המין אלון קסטיאל שחרור מוקדם מהכלא, מסתמן כי בפרקליטות לא יערערו על ההחלטה. היום הודיעה הוועדה קסטיאל יזכה לשחרור מוקדם, כפי שביקש בפעם השנייה. הפרקליטות ביקשה צו עיכוב ביצוע כדי לשקול אפשרות לערער על ההחלטה, אך נראה שלא תעשה זאת.

קסטיאל, איש עסקים, נידון לארבע שנות מאסר ותשעה חודשים לאחר שהורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות מין בארבע נשים, מתוך 12 נשים שהתלוננו נגדו. מועד סיום מאסרו המלא הוא מארס 2023. בפני הוועדה הופיעה שרי גולן, אחת מנפגעותיו.

"אני יודעת שיום אחד הוא ישתחרר והיום הזה לא יהיה רחוק", כתבה אתמול גולן לקראת הופעתה בוועדה. "אני רק מקווה בכל ליבי שזה לא יהיה מחר כי זה יפגע אנושות בתהליך ההחלמה שלי באופן אישית ושל נפגעות נוספות. במיוחד בתהליך ההחלמה שלי בתא לחץ ותהליך הריפוי הרגשי-פיזי בחמצן. יש מצב שתוך כמה ימים הוא יהיה בחוץ. תוכלו לראות אותו ואת משפחתו שוב בכל אירוע אמנות, עיצוב וכל מסיבה. אל תתטעו, הוא לא עומד להתחבא. זה לא הטיפוס. הוא יצא עם כתבת שער והכול יחזור לקדמותו".

לפני כחצי שנה הוועדה דחתה את בקשתו הקודמת. בפעם שעברה קבעה הוועדה כי לא בשלה העת לשחרור המוקדם.