-
צילום הילד: באדיבות המשפחה

בן 12 מחורה במצב אנוש עם כוויות בכל גופו: חשד שהוצת בגלל סכסוך משפחתי

שני חשודים נעצרו - תושבי תל שבע בשנות ה-20 לחייהם • למשטרה הגיע דיווח כי מספר גברים הגיעו לחנות ביישוב חורה - עיסא נאג'ח אבו אלקיען בן ה-12 נפגע מהאש. ההצתה - ככל הנראה על רקע סכסוך בתוך שבט אלקיעאן • משפחתו של הילד: "איפה המשטרה?"
איציק זוארץ
21 במאי 2022
11:50
עודכן ב 17:52

עיסא נאג'ח אבו אלקיען, ילד בן 12, נכווה אנושות היום (שבת) בחנות ביישוב חורה בנגב. המשטרה עצרה שני חשודים במעשה, תושבי תל שבע בני 25 ו-21. השניים יובאו מחר בפני בית משפט השלום בבאר שבע.

עיסא הקטן פונה לבית החולים סורוקה כשהוא סובל מכוויות בדרגות ב' ו-ג' בכל חלקי גופו. האירוע נודע למשטרה עם דיווח שהתקבל לפיו מספר גברים הגיעו למוסך בו שהה הילד והציתו אותו. לפי החשד, מדובר באירוע אלימות על רקע הסכסוך בשבט אלקיעאן. 

נאג'ח אבו אלקיען, אביו של הילד, סיפר בריאיון לליאת רגב בתוכנית "מעבירים לראשון" בכאן רשת ב על המקרה הקשה. "הילד שלי הלך למעבדה לתקן את הטלפון, הגיעו אנשים ותקפו את בעל החנות עם מקלות, שפכו חומר דליק והציתו את המקום - עם הילד בפנים. זה סכסוך בתוך המשפחה שלנו, אבל אנחנו לא חלק ממנו. הרופאים אומרים לי - תתפלל לאלוהים שהילד ייצא מזה". עוד אמר נג'אח אבו אלקיען כי ההצתה הזאת צריכה להדליק נורה אדומה, "הם הציתו אנשים בפנים, אף פעם לא היה מקרה כזה".

מוקדם יותר אמר אביו של עיסא: "מחכים שייצא בשלום, מצבו מאוד קשה ויש לו כוויות בכל חלקי הגוף. מי שהיה בחנות מכיר את המציתים ומסר את השמות שלהם למשטרה, ואנחנו מחכים שהמשטרה תעשה את מה שהיא צריכה לעשות. לא מרגישים בטוחים בכלל".

דודו של הילד הוסיף: "הילד ביקש מאבא שלו ללכת לתקן את הטלפון, מרחק של 120 מטר מהעסק של אביו. שם הגיעו רעולי פנים וחמושים. הם שרפו את המקום והוא נפגע קשה. איפה המשטרה? אנחנו דורשים אכיפה".

אתמול ארע בחורה אסון כבד, כשיוסף ותאמר אל נבארי, שני בני משפחה בני ארבע, מתו אחרי שננעלו ברכב נטוש ביישוב. צוות של מגן דוד אדום ביצע בהם פעולות החייאה, ופינה אותם לבית החולים סורוקה בבאר שבע כשמצבם אנוש. בבית החולים נקבע מותם, המשטרה פתחה בחקירה. באירוע אחר, נקבע מותו של נער לאחר שנמצא ללא רוח חיים במאגר מים באזור צומת שוקת.