נתניהו
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

ההצעה של ראשי האופוזיציה לנתניהו: נעמוד מאחוריך אם תחליט לתמוך ב"ממדים ללימודים"

ביום חמישי הודיעו בליכוד שלא ייתמכו בחוק במתכונתו הנוכחית ומסרו: "הצענו לתמוך בחוק תמורת הגדלת המלגות ל-100%". זאת, לאחר ששישה ח"כים מהסיעה התייצבו בפומבי והצהירו שיש לאשרו
מיכאל שמש
22 במאי 2022
20:33

בכירים באופוזיציה, בהם גם ראשי מפלגות, אמרו ליו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו - נעמוד מאחוריך אם תחליט לתמוך בחוק "ממדים ללימודים". כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. ביום חמישי החליטה סיעת הליכוד להתנגד לחוק "ממדים ללימודים" במתכונת הנוכחית. זאת, כשיום קודם לכן שישה חברי כנסת מהסיעה הצהירו שיתמכו בו.

"באופן חריג, קיימנו משא ומתן עם הקואליציה והצענו לתמוך בחוק תמורת הגדלת המלגות ל-100% עבור לוחמים משוחררים", נכתב בהודעה עליה חתמו כל החברי הסיעה. "לצערנו, הקואליציה סירבה להגדלת המלגות. נביא את ההסתייגות למליאת הכנסת, תוספת של 50 מיליון ש"ח, ואם הקואליציה תפיל את ההסתייגות - נתנגד לחוק".

עוד נכתב בהודעה: "בנט נתן 50 מיליארד שקלים למנסור עבאס ולקח 50 מיליון לשיפוץ הבית שלו ברעננה. אבל ללוחמים שלנו הוא מסרב בציניות לתת 100% מלגה שעלותה הכוללת לכל היותר היא 50 מיליון שקלים. הספין המביש על גבם של חיילי צה"ל, שנעשה על ידי ממשלה שנשענת על תומכי טרור, לא יצליח". בכחול לבן קראו בתגובה לחברי הליכוד "להתעשת ולא לפגוע בחיילי צה"ל שממתינים לקבלת המלגה".