-

חשש במשטרה: הסלמה בהר הבית בסופ"ש תגרור ירי מעזה

סגן השרה יאיר גולן מותח ביקורת חריפה על המסלול המתוכנן של המצעד ביום ראשון הקרוב: "מצעד הדגלים - מפגן לאומנות משתלחת" • ארגוני הטרור מאיימים: "מזהירים את ישראל מלאשר כניסה למסגד אל אקצא"
משה שטיינמץ ונורית יוחנן
26 במאי 2022
18:48
עודכן ב 20:17

במשטרה חוששים כי הסלמה בהר הבית בסוף השבוע תעיד על הסלמה צפויה בזמן מצעד הדגלים ביום ראשון ולירי טילים מרצועת עזה. כך דווח הערב (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. גורם ביטחוני ציין כי המצב בהר בימים הקרובים יעיד אם ההסתה של הפלסטינים לקראת המצעד תחלחל. בישראל מתאמצים להדגיש את ההבחנה בין הר הבית למצעד - שיעבור בשער שכם ויסתיים בכותל - ולא בהר הבית.

בתוך כך, מקורות פלסטיניים אמרו לכאן חדשות כי ארגוני הטרור ברצועה "לא ישתקו" על כניסה ביום ראשון למסגד אל-אקצא וכי הקו האדום עובר בכניסה להר ולא במתווה של מצעד הדגלים. יחד עם זאת, אמרו המקורות כי האווירה בשטח דוחפת לתגובה מעזה וכינו את הצעדה "התגרות מכוונת".

גם סגן שרת הכלכלה יאיר גולן התייחס היום למצעד בריאיון לקרן אוזן בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב ואמר: "המצעד הזה בשנים האחרונות היה הכול חוץ מתמים. הוא מפגן לאומנות משתלחת שלווה באופן תדיר של קריאות 'מוות לערבים' והשמדת רכוש. למה לאפשר מצעד שמשמש במה לאלמנטים הכי קיצוניים?".

האזינו לריאיון עם חבר הכנסת יאיר גולן

עוד אמר סגן השרה: "זו החלטה שגויה שהמצעד יעבור בשער שכם וברובע המוסלמי. אפשר לחגוג את איחוד ירושלים במצעד פטריוטי אמיתי במסלול שאני מוכן להוביל אותו באופן אישי משער יפו, דרך הרובע האמרני, דרך הרובע היהודי היישר לכותל. אין צורך לעורר מתיחות ביטחונית".

בירושלים ממשיכים להיערך למצעד. שלוש פלוגות מילואים של מג"ב התגייסו היום כדי לסייע בתגבור הכוחות בזמן האירוע. מדובר בכ-200 לוחמים שיעברו אימון במהלך סוף השבוע וביום ראשון יוצבו בעיר. אליהם תצטרף פלוגה נוספת של מילואים שנמצאת בתעסוקה מבצעית במחוז חוף. הפלוגות מגויסות בצו לעשרה ימים, וימשיכו את הפעילות בעיר עד אחרי מצעד הגאווה שצפוי בבירה ביום חמישי. כמו כן, הבוקר הוצבו בשדרות מבנים ממוגנים. 

מרחבים מוגנים בשדרות. צילום: מאיר דהן