ספיר נחום

חיפושים אחר ספיר נחום בקרבת היישוב איבטין

חשש כבד לחייה של האישה שיצאה מביתה בעכו ביום חמישי ומאז נעלמו עקבותיה • בן זוגה ואבי ילדיה בן ה-33, ריצה עונש של 12 שנים • אחותה של הצעירה לכאן חדשות: "היא יצאה בבוקר כדי לקחת את הילדה לגן ולא חזרה. היא לא לקחה איתה את הטלפון". אימה של נחום: "ייתכן שמישהו כלא אותה"
אורלי אלקלעי
04 ביוני 2022
21:59
עודכן ב 19:01

שרון ואורי | שידור חי בכאן 11

נמשכים החיפושים אחר ספיר נחום, תושבת עכו בת 24, שנעדרת מאז שיצאה מביתה ברחוב הרצל ביום חמישי. עדן, אחותה של ספיר, אמרה לכאן חדשות: "זה לא הגיוני, זה לא אופייני לספיר. אין סיכוי שהיא תשאיר את הילדים לבד". סוזי, אימה, סיפרה לכאן חדשות כי נכדתה בת השנתיים וחצי ממשיכה לשאול איפה אמה: "אמרתי לה שאמא בטיול והיא תבוא - היא אמרה לי אמא לא תבוא". אחותה של ספיר נחקרת בשעות האחרונות במשטרה.

בעקבות קבלת מידע מודיעיני, מתרכזים חיפושי המשטרה היום (ראשון) ביישוב איבטין. המשטרה עיכבה אתמול לחקירה את בן זוגה, אבי ילדיה בשנות ה-30 לחייו, שריצה בעבר עונש של 12 שנות מאסר ומוכר למשטרה מהתחום הפלילי. היום תבקש המשטרה להאריך את מעצרו. עורך הדין פארס בריק מהסנגוריה הציבורית שמייצג את החשוד: ״הוא לא מכחיש שראה אותה ביום חמישי אבל הוא אינו קשור להעלמות של ספיר ״. 

התמונה האחרונה של ספיר לפני שנעלמה - תיעוד ממצלמות המעון אליו לקחה את בתה הקטנה

בחיפושים הנרחבים אחר נחום משתתפות יחידות פרשים וכלבנים, וכן נעשה שימוש ברחפנים ובמסוק. עדן, אחותה של בת ה-24, סיפרה לכאן חדשות כי ספיר יצאה מהבית כדי לקחת את בתה הקטנה למעון - ומאז לא חזרה. לפי תחושת הבטן שלה, ספיר עדיין בחיים: "אני חושבת שהוא כלא אותה באיזשהו מקום שהיא לא יכולה לצאת ממנו".

סוזי מספרת כי ביום בו נעלמה בתה, החשוד אמר לספיר לא לקחת את הטלפון שלה ולמחוק כל מה שיש עליו. "שאלתי אותו איפה ספיר והוא ענה בשיא האדישות 'אני לא יודע'. אמרתי לו שאנחנו מערבים משטרה, הוא אמר 'למה את מערבת משטרה?'", המשיכה סוזי לגולל את אירועי היום.

"שבוע שעבר אמרתי לספיר שיש לי הרגשה לא טובה לגביו. היא ענתה לי 'אנחנו לא זוג, זה נגמר. קבענו לדבר בקשר לתביעה'", אמרה סוזי. "הבת שלי עשתה שיחת וידיאו מהטלפון שלה וראיתי אותו ואת אח שלו. כנראה שהוא שיתף איתו פעולה", הוסיפה. לדבריה, בן הזוג גם לא התקשר לבדוק אם החיפושים אחריה מתקדמים.

אחותה של הנעדרת שיתפה שהיא הבינה שמשהו לא טוב קרה כשספיר לא חזרה הביתה ביום חמישי. "היא לא לקחה את הטלפון באותו יום, בטח מיהרה לגן להוציא את הילדה ושכחה אותו בבית. בסביבות שבע בערב הלכתי לתחנת המשטרה והגשתי תלונה. זה לא מתאים לה. יום לפני זה ישבנו ביחד וצחקנו ולא היה שום דבר מחשיד".

"הייתה להם מערכת יחסים לא טובה. זה לא נקרא אהבה". בתמונה: בן זוגה של נחום

בהמשך סיפרה האחות על קשר לא בריא בין ספיר לבן זוגה. "זה לא נקרא אהבה", אמרה עדן נחום. "הם היו בסוג של מערכת יחסים לא טובה, היו להם בעיות. הוא ישב בכלא. כולם מחפשים אחריה".

"כוכב טיקטוק": ההתפרעות בכפר מסריק בה תועד בן הזוג העצור

בן הזוג העצור הוא דמות מוכרת בטיקטוק שמעלה לרשת סרטונים. בתיעוד אחד שהופץ ברשתות הוא נראה משתתף בהתפרעות בקיבוץ כפר מסריק מתחילת החודש. המתפרעים תיעדו את עצמם בתוך הקיבוץ עם עגלות רתומות לסוסים, מקללים חברי קיבוץ ומאיימים עליהם. הם עזבו את המקום רק לאחר שכמה מאנשי הביטחון הרחיקו אותם. כמה שעות לאחר מכן המשטרה עצרה חמישה חשודים.

"מככב" בטיקטוק: סרטון בו השתתף בן הזוג שנעצר, תיעוד מהתפרעות בקיבוץ כפר מסריק