עיסא אבו-אלקיען
צילום: באדיבות המשפחה

נקבע מותו של בן ה-12 שנכווה אנושות בחנות שהוצתה ביישוב חורה

עיסא אבו אלקיען נכווה אנושות בחנות סלולר שהוצתה בשל סכסוך משפחתי • לפני כשבועיים הוגש כתב אישום נגד שלושה חשודים בגין חבלה בכוונה מחמירה • מותו של הילד נקבע במחלקת הכוויות במרכז הרפואי שיבא בתל השומר
איציק זוארץ
14 ביולי 2022
01:45

כחודשיים לאחר שנכווה אנושות בחנות שהוצתה ביישוב חורה בנגב, הלילה (חמישי) נקבע מותו של הילד עיסא אבו-אלקיען. מותו של הילד בן ה-12 נקבע במחלקת הכוויות במרכז הרפואי שיבא בתל השומר.

לפני כשבועיים הוגש נגד האחים זקריה, איוב ומועד אבו-אלקיען כתב אישום, על פיו בעקבות סכסוך קרקעות הגיעו לחנות סלולר ביישוב חורה באמצע חודש מאי, תקפו באלות את בן משפחתם והציתו את החנות. על פי כתב האישום, האש אחזה בילד ששהה במקום. השלושה שהואשמו בחבלה בכוונה מחמירה, וכעת נוכח מותו של הילד, צפוי שכתב האישום נגדם יוחמר.

לאחר האירוע סיפר נאג'ח אבו-אלקיען, אביו של הילד, בריאיון לליאת רגב בתוכנית "מעבירים לראשון" בכאן רשת ב על המקרה הקשה. "הילד שלי הלך למעבדה לתקן את הטלפון, הגיעו אנשים ותקפו את בעל החנות עם מקלות, שפכו חומר דליק והציתו את המקום - עם הילד בפנים. זה סכסוך בתוך המשפחה שלנו, אבל אנחנו לא חלק ממנו. הרופאים אומרים לי - תתפלל לאלוהים שהילד ייצא מזה". עוד אמר האב כי ההצתה צריכה להדליק נורה אדומה, "הם הציתו אנשים בפנים, אף פעם לא היה מקרה כזה".