שאקירה, ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

שאקירה מואשמת בהעלמת מס של 15 מיליון דולר

התביעה בספרד דורשת להטיל על הזמרת גזר דין של עד שמונה שנות מאסר, בנוסף לקנס של יותר מ-23 מיליון יורו • עורכי דינה: שאקירה בטוחה בחפותה ובוטחת בהליך המשפטי
אלון פרוכטר
30 ביולי 2022
14:50

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה היום (שבת) כי הזמרת הקולומביאנית שאקירה מואשמת בהעלמת מס של 15 מיליון דולר. לאחר שהשבוע דחתה הזמרת הצעה ממשרד התובע במדינה להסדר ולהעביר את התיק לבית המשפט, כעת התביעה דורשת להטיל על שאקירה גזר דין של שמונה שנות מאסר וקנס של יותר מ-23 מיליון יורו - אם תמצא אשמה. על פי הדיווח בסוכנות הידיעות, טרם נקבע תאריך לתחילת המשפט.

במרכז התביעה עומדת טענת המדינה כי הזמרת לא שילמה מיסים בשנים 2014-2012. על פי מסמכים שפורסמו בסוכנות הידיעות, עולה כי שאקירה אף רכשה בית בברצלונה במאי 2012. מנגד טוענים עורכי דינה כי באותם שנים ניהלה את חייה מחוץ למדינה. עורכי הדין מסרו כי "שאקירה בטוחה בחפותה ובוטחת בהליך המשפטי". עוד הוסיפו עורכי הדין כי הזמרת שילמה לרשויות במדינה 17.2 מיליארד דולר כפי שנדרש ממנה בעבר ומשום כך, לטענתם, אין לה חוב.

החדשות הללו מגיעות חודש לאחר שהזמרת הודיעה על פרידה מבן זוגה - כדורגלן ברצלונה ג'רארד פיקה. השניים היו יחד מאז 2011. לזוג שני בנים משותפים - מילאן בן ה-9 וסשה בן ה-7.

שאקירה, בת 45, זכתה להצלחה בינלאומית בשנת 2001, אז יצא אלבום האולפן החמישי שלה Laundry Service - הראשון שהקליטה בשפה האנגלית. האלבום שנמכר עד 2002 ביותר מ-13 מיליון עותקים נחשב לאחד האלבומים המצליחים במאה ה-21. זכורים ממנו לטובה הלהיטים Whenever, Wherever ו-Underneath Your Clothes.

מאז הוציאה הזמרת שישה אלבומים נוספים, האחרון בהם - El Dorado, יצא במאי 2017. היא זכתה בעבר בשלושה פרסי גראמי, שבעה פרסי בילבורד וארבעה פרסי VMA. הונה מוערך בכ-300 מיליון דולר.