הלוחם שנפצע

תקרית בשכם: לוחם גבעתי פלט כדור לעבר חברו - שנבלם באפוד

הלוחם נפצע קל • מחבלים ירו על אוטובוס שהסיע מתפללים יהודים הלילה לקבר יוסף, אין נפגעים יהודים • האלוף במיל' גדי שמני לכאן רשת ב: "זה רק עניין של זמן עד שיקרה אסון בקבר יוסף"
רועי שרון וכרמל דנגור
18 באוגוסט 2022
01:19
עודכן ב 12:24

חילופי האש בשכם: אסון נמנע הלילה (חמישי) באזור מתחם קבר יוסף, כשלוחם בסיירת גבעתי פלט כדור לעבר חברו בזמן נסיעה ברכב ממוגן. הכדור נורה לעבר החזה שלו ונבלם על ידי האפוד המגן הקרמי שלבש. הלוחם שנורה נפצע באורח קל מאוד.

 פציעת הלוחם שנורה הלילה

מחבלים ירו הלילה על אוטובוס שהובל מתפללים יהודים למתחם הקבר בשכם. איש לא נפגע. מדובר בכניסת המתפללים הראשונה לקבר מאז פיגוע הירי במקום לפני כחודש. בפיגוע נפצעו שלושה בני אדם, בהם מפקד חטיבת שומרון אל"מ רועי צוויג.

אוטובוס המתפללים אליו ירו המחבלים בשכם, הלילה (צילום: כאן חדשות)

אלוף פיקוד מרכז לשעבר, האלוף במילואים גדי שמני, מתח ביקורת בריאיון לכאן רשת ב על ההתנהלות של המדינה בקרב יוסף. "כל הסיפור של קבר יוסף הוא תקלה אחת גדולה", הוא טען בריאיון לליאת רגב בתוכנית בחצי היום. "יש פה מכבסת כסף שאנשים לא רואים. אופרציה עצומה של הבאת אנשים, הסעות ואירועים מסביב. יש גורמים שמרוויחים שם הרבה מאוד כסף ויש הרבה אינטרסים פוליטיים. צריך להפסיק לסכן חיילים. כל כניסה לקבר גוררת חיכוך וזה רק עניין של זמן עד שיקרה שם אסון". 

האזינו לריאיון עם האלוף במיל' גדי שמני בכאן רשת ב

מוקדם יותר אתמול הפרות סדר אלימות במתחם הקבר, במהלכן ירו מחבלים אל כוחות צה"ל שאבטחו את המתפללים. אין נפגעים לכוחותינו. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי חי. בחילופי האש נהרג וואסים נצר אבו ח'ליפה, נער בן 18 ממחנה הפליטים בלאטה. שלושה מתפרעים נוספים נפצעו.

 וואסים נצר אבו ח'ליפה שנהרג בהפרות הסדר